неділя, 25 вересня, 2022

Телефони гарячої лінії:


ДОНБАС - ЦЕ УКРАЇНА!

search menu menu menu
СБУ розкрила масштабну схему фінансування «ЛНР»: заблоковані карткові рахунки з 20 млн гривень

Події

СБУ розкрила масштабну схему фінансування «ЛНР»: заблоковані карткові рахунки з 20 млн гривень

views54

06.04.2021

Подiлитися у соц.мережах

Служба безпеки України блокувала масштабний механізм фінансування так званої «ЛНР», який організували через банківські та небанківські електронні платіжні системи.

Про це повідомляє пресцентр СБУ.

Вказується, що організаторами є особи, які мешкають в ОРЛО, але операції з грошима проводили на підконтрольній українському уряду території через створення фейкової фінансової установи – «Перший комерційний центр».

«В рамках досудового розслідування правоохоронці встановили, що організаторами схеми є група українських громадян, які з 2014 року постійно проживають на тимчасово окупованих територіях Луганщини. Для забезпечення фінансування незаконно створених органів влади та збройних формувань так званої «ЛНР», вони створили псевдофінансову установу «Перший комерційний центр». Ця структура забезпечувала проведення в ОРЛО (окремі райони Луганської області) операцій з поповнення і зняття коштів з банківських платіжних карт України та РФ, валютно-обмінних операцій», – йдеться в повідомленні.

Оперативники СБУ встановили, що під безпосереднім кураторством так званого «МГБ ЛНР» і ФСБ Росії під брендом «Перший комерційний центр» у тимчасово окупованих районах Луганської області функціонує розгалужена система відділень. В цій роботі задіяно майже 300 осіб, для забезпечення безперервної фінансової діяльності використовуються більше 100 електронних гаманців російських платіжних систем і понад 1000 карток українських банківських установ.

«Ділки за певний відсоток надавали мешканцям та комерційним структурам з тимчасово окупованих районів Луганщини «послуги» з перерахування і отримання грошей, зокрема, з підконтрольних українській владі територій. З прибутків організатори сплачували «податки» до фейкових держорганів псевдореспубліки. Ці кошти йшли на фінансування «МДБ ДНР» та утримання незаконних збройних формувань терористів», – відзначили в СБУ.

За даними слідства, протиправній діяльності сприяла керівник київського відділення одного з комерційних банків. Вона з 2018 року всупереч вимогам чинного законодавства проводила для клієнтів «Першого комерційного центру», в тому числі учасників незаконних збройних формувань, грошові перекази через міжнародні платіжні системи.

Під час проведення обшуків за місцем проживання фігурантів та в банківських установах правоохоронці вилучили мобільні термінали, гроші, банківські картки, документацію та інші докази протиправної діяльності. Карткові рахунки, на яких знаходилося понад 20 млн грн, і які використовувалися організаторами для протиправного виведення коштів в легальний обіг, заблоковані.

Наразі керівнику одного з відділень «Першого комерційного центру», який знаходиться на підконтрольній українській владі території, повідомлено про підозру у вчиненні злочину, передбаченого ч.1 ст.110-2 (фінансування дій, скоєних з метою насильницької зміни чи повалення конституційного ладу або захоплення державної влади, зміни кордонів території або державного кордону України) Кримінального кодексу України.

В рамках досудового розслідування тривають слідчі та процесуальні дії для притягнення до кримінальної відповідальності всіх учасників фінансових афер.