вівторок, 09 серпня, 2022

Телефони гарячої лінії:


ДОНБАС - ЦЕ УКРАЇНА!

search menu menu menu
СБУ припинила передачу секретних відомостей російським спецслужбам

Cіпратов Роман


Право

СБУ припинила передачу секретних відомостей російським спецслужбам

views228

25.11.2021

Подiлитися у соц.мережах

Військова контррозвідка Служби безпеки України запобігла передачі спецслужбам Російської Федерації секретних відомостей щодо підрозділів протиповітряної оборони України.

Про це повідомляє пресцентр СБУ.

Як інформує спецслужба, секретні дані збирав посадовець однієї із військових частин Повітряних сил ЗСУ у Вінницькій області. У зловмисника вилучено незаконно одержані матеріали щодо систем захисту оборонних об'єктів України, а також підрозділів бойової авіації.

«Встановлено, що посадовець приховано збирав дані державної таємниці на робочому місці. Для цього він незаконно копіював секретні оборонні відомості і зберігав їх за місцем свого проживання», – йдеться у повідомленні.

Правоохоронці встановили, що двоє близьких родичів зловмисника до 2017 року проживали у тимчасово окупованому Криму та добровільно набули російського громадянства. Один з них приховав факт наявності паспорта РФ під час вступу до вищого навчального закладу ЗСУ. За матеріалами СБУ йому скасували допуск до держтаємниці та звільнили з військового вишу.

Слідчі дії щодо встановлення всіх обставин протиправної діяльності та притягнення до відповідальності винних осіб проводились у рамках кримінального провадження за фактом розголошення відомостей військового характеру, що становлять державну таємницю, повідомляє СБУ.