п’ятниця, 03 грудня, 2021

Телефони гарячої лінії:


ДОНБАС - ЦЕ УКРАЇНА!

search menu menu menu
СБУ повідомила про підрозділи спецслужб РФ, які влаштовують кібератаки в Україні

Технології

СБУ повідомила про підрозділи спецслужб РФ, які влаштовують кібератаки в Україні

views25

06.04.2021

Подiлитися у соц.мережах

Спецслужби Російської Федерації ведуть цілеспрямовану інформаційну діяльність проти України. Окремі російські підрозділи працюють виключно на розхитування ситуації в нашій державі.

Про це заявив начальник управління Департаменту кібербезпеки СБУ Ілля Вітюк на Всеукраїнському форумі «Україна 30»,передає прес-центр СБУ.

«В умовах гібридної війни масштабність інформаційної агресії РФ, яка організовується та координується цими структурами, зростає на порядок. Вони сконцентровані на проведенні спеціальних інформаційних операцій та акцій, у тому числі підривного характеру. Тобто є окремі підрозділи, які працюють виключно «по Україні» і отримують на це фінансування», ‒ підкреслив Ілля Вітюк.

За словами Вітюка, інструментами в гібридній війні стають: телеканали, інформаційні портали, вебресурси, спільноти у соцмережах, поштові сервіси, телеграм-канали, так звані фабрики тролів та окремі блогери. Ці інструменти використовуються з метою антиукраїнської пропаганди та дестабілізації ситуації в Україні.

Лише за 2020 рік Служби безпеки України:

  • заблокувала понад 2,5 тисячі спільнот у соцмережах з мільйонною аудиторією та понад 20 бот-мереж потужністю більше ніж 60 тисяч акаунтів,
  • нейтралізувала понад 600 кіберінцидентів та кібератак на інформаційні ресурси органів державної влади,
  • припинила діяльність 20 хакерських угруповань, причетних до таких атак.

«Через такі мережі збирають розвідувальні та персональні дані громадян України, а потім атакують органи влади та об’єкти критичної інфраструктури держави», – наголосив Ілля Вітюк.

Більша частина ботомереж і кібератак керуються саме з РФ. Аналогічна ситуація з проросійською пропагандою, яка створюється фаховими пропагандистами на замовлення спецслужб Росії.

Службою безпеки України вже оголошено про підозри окремим блогерам та адміністраторам телеграм-каналів у державній зраді та розпалюванні національної ворожнечі та ненависті.

Коментарi (0)