вівторок, 19 жовтня, 2021

Телефони гарячої лінії:


ДОНБАС - ЦЕ УКРАЇНА!

search menu menu menu
СБУ оприлюднила засекречені документи про початок Другої світової війни

Наталя


Події

СБУ оприлюднила засекречені документи про початок Другої світової війни

views3539

22.09.2021

Подiлитися у соц.мережах

СБУ оприлюднила секретні дані, на основі яких українські та польські архівісти опублікували нову книгу про початок Другої світової війни.

Про це повідомив пресцентр Служби безпеки України.

Згідно з інформацією, на підставі секретних даних СБУ, українські архівісти спільно з польськими колегами презентували нову книгу про перші місяці Другої світової війни. Зокрема, як радянська влада «зачищала» Західну Україну від так званих «ворожих елементів».

Зазначається, що презентація книги відбулась у Варшаві до 25-тої річниці співпраці вчених обох країн над спільною документальною серією книг «Польща та Україна у 30-х  40-х роках ХХ століття. Невідомі документи з архівів спеціальних служб».

«Це вже 10-й, ювілейний, том серії. Він називається Наказ №001353. Операція проскрипції НКВД 1939 — 1941. Випуск вийшов у 2020 році та вже встиг привернути чималу увагу світової спільноти», — підкреслив директор Галузевого державного архіву СБУ Андрій Когут.

За словами співробітника відомства, у виданні вперше використані раніше невідомі засекречені документи. Зокрема про репресії проти державних діячів, військовослужбовців, співробітників спеціальних та правоохоронних органів Другої Речі Посполитої, скоєних органами НКВС на територіях Західної України, які були окуповані радянською владою восени 1939 року.

«Наш спільний проєкт є унікальним не тільки для Польщі та України, а й для всієї Європи. Попри те, що у фокусі нашої роботи перебували складні питання XX століття, нам вдалося опублікувати 10 томів архівних документів. Ще більшого значення проєкту додає той факт, що це архівні документи колишніх комуністичних спецслужб», — наголосив Когут.

 

Коментарi (2)

Архип (3 тижні тому)

Украину столетиями использовали как буферное государство, а для Московии украинский народ для защиты своих западных границ ,был как мешки с песком и не более

kvv1968 (3 тижні тому)

Коментарiй було видалено по причині : "спам"