понеділок, 23 травня, 2022

Телефони гарячої лінії:


ДОНБАС - ЦЕ УКРАЇНА!

search menu menu menu
СБУ фіксують насильницькі спроби вербування українців російськими найманцями (відео)

Події

СБУ фіксують насильницькі спроби вербування українців російськими найманцями (відео)

views38

06.04.2021

Подiлитися у соц.мережах

Контррозвідники Служби безпеки України продовжують фіксувати регулярні спроби вербування людей так званими «спецслужбами ДНР» із застосуванням погроз і насильства.

Про черговий такий випадок повідомляється на сайті Служби безпеки України.  

Цього разу бойовики намагалися завербувати львів’янина, який перебував на території ОРДЛО.

«Контррозвідники встановили, що мешканець Львівщини під час перебування на тимчасово окупованій території Донецької області був затриманий співробітниками «МДБ ДНР» без повідомлення причини. Після цього чоловіка доставили до спецв’язниці, яка розміщена в одному з готелів Донецька», – йдеться у повідомленні.

В СБУ повідомили, що чоловіка впродовж декількох діб психологічно виснажували та піддавали тортурам. Від нього вимагали надати інформацію про знайомих йому військовослужбовців і розташування військових частин на території Львівщини.

«Також українця змусили брати участь у спеціальній антиукраїнській пропагандистській акції  за заздалегідь підготовленим сценарієм підконтрольних російських ЗМІ. Після цього чоловіка під страхом фізичної розправи над ним і його родиною змусили погодитись на  співпрацю з ворожою спецслужбою і відпрацювали завдання збирати і передавати розвідувальну інформацію про українських військових, які брали участь у бойових діях на сході нашої країни», – йдеться в повідомленні.

Вказується також, що чоловік не вчиняв жодних дій на виконання злочинних завдань. Крім того, він добровільно повідомив СБУ про факт незаконного затримання і спроби вербування.

СБУ нагадує, що згідно з ч. 2 ст. 111 Кримінального кодексу України звільняється від кримінальної відповідальності громадянин України, якщо він на виконання злочинного завдання іноземної держави, іноземної організації або їх представників ніяких дій не вчинив і добровільно заявив органам державної влади про свій зв’язок з ними та про отримане завдання.