четвер, 29 вересня, 2022

Телефони гарячої лінії:


ДОНБАС - ЦЕ УКРАЇНА!

search menu menu menu
Саудівці не хочуть мати справ з Росією, яка 3 роки поспіль «кидала» їх, порушуючи угоду

Економіка

Саудівці не хочуть мати справ з Росією, яка 3 роки поспіль «кидала» їх, порушуючи угоду

views55

06.04.2021

Подiлитися у соц.мережах

Саудівська Аравія не хоче мати справ з Росію, яка порушувала домовленості з ОПЕК+ і замість скорочення видобутку нафти в реальності збільшувала його 3 роки поспіль. Після чого узагалі вийшла з угоди. Тож чекати на те, що найближчим часом будуть відновлені якісь контакти між ними, не варто.

Про це повідомив російський незалежний аналітик нафтогазового сектору, партнер консалтингового агентства RusEnergy Михайло Крутіхін, пише Укрінформ.  

За його словами, Саудівська Аравія зверталась до Росії з проханням трохи зменшити видобуток, але отримала відмову. Тож тепер вони взагалі не хочуть мати з нею справ.

«Емоційна реакція Саудівської Аравії була дуже сильною. Саудівці не хочуть мати справу з Росією, яка їх три роки поспіль «кидала»: замість скорочення видобутку РФ насправді збільшувала його. І коли на засіданні ОПЕК+ у Відні Москву попросили все-таки трохи скоротити видобуток, вона відмовилася. Тому саудівці зараз дуже сильно сердиті на Росію», – зазначив експерт.

Водночас, Росія досі сподівається на відновлення співпраці з ОПЕК+ через падіння цін на нафту і вважає, що це вдасться протягом 3-6 місяців.

«Думаю, що Росія також хотіла б взяти участь у найближчій технічній нараді ОПЕК на рівні експертів. Але не відомо, чи пустять її на цю нараду», – говорить він.

Аналітик підкреслює, що фактично на нафтовому ринку йде війна, і припускає, що ніяких контактів щодо співпраці з ОПЕК+, де головує Саудівська Аравія, не буде. Проте не виключає відродження формату ОПЕК+ «лише через деякий час, наприклад, через два-три роки». Зараз Саудівська Аравія та її союзники в ОПЕК будуть по максимуму збільшувати видобуток і потужність своїх промислів, проте можливостей для збільшення видобутку нафти в РФ немає.

«Саудівці заявили, що збільшують спочатку на 2,5 млн барелів, потім на 3 млн. І справді, у них є такі можливості. Вони починають експлуатувати дуже великі родовища із сортами нафти, що мають попит на ринку. Також вводяться в дію промисли, які багато років лежали в нейтральній зоні між Кувейтом та Саудівською Аравією, і спір щодо яких був вирішений у лютому», – заявив експерт.

Нагадаємо. Вчора, 20 березня, глава «Роснефть» Ігор Сєчін висловив сподівання на продовження співпраці Росії і Саудівської Аравії, як найбільших виробників нафти, навіть після розпаду угоди ОПЕК+. І додав, що Росія чекає підвищення ціни на нафту до 60 $ вже цього року, тому що низька ціна не вигідна США.

Водночас, адміністрація Трампа розглядає можливість втручання в саудівсько-російську війну цін на нафту. І може запровадити нові санкції проти Росії. Адміністрація Трампа планує взаємодіяти з саудівцями через дипломатів Держдепартаменту, чиновників Міністерства енергетики та Раду національної безпеки.