понеділок, 27 березня, 2023

Телефони гарячої лінії:


ДОНБАС - ЦЕ УКРАЇНА!

search menu menu menu
Сайдік закликав продовжити розведення сил у Петрівському

Російська агресія , ООС

Сайдік закликав продовжити розведення сил у Петрівському

views101

06.04.2021

Подiлитися у соц.мережах

Спецпредставник голови ОБСЄ в Україні Мартін Сайдік закликав до продовження процесу розведення сил біла селища Петрівське Донецької області. Він висловив сподівання, що це сприятиме зміцненню довіри між сторонами «конфлікту на сході» та допоможе у його мирному вирішенні.

Відповідну заяву Мартіна Сайдіка розміщено на офіційному сайті ОБСЄ. Він вітає закінчення першого етапу розведення сил у районі міста Золоте та початок розмінування на тій ділянці. Далі йдеться про «позитивний досвід» на двох ділянках в Луганській області як підґрунтя для якомога швидкого «відновлення процесу розведення сил та засобів» у районі селища Петрівське. Як представник ОБСЄ у ТКГ у Мінську Сайдік переконаний, що виконання рамкових зобов’язань «послужить зміцненню довіри» та прискорить вирішення «конфлікту на сході України».

Як заявив 1 листопада міністр оборони Андрій Загороднюк, розведення сил у Золотому успішно завершено, територія населеного пункту перебуває під контролем МВС та є абсолютно безпечною. 3 листопада сторони перейшли до розмінування демілітаризованої зони. Цей процес має завершитись до 9 листопада.

Вчора, 3 листопада, деякі російські та сепаратистські ЗМІ повідомили про наміри так званої «ЛНР» приступити до початку розведення сил і засобів на ділянці №3 «Петрівське», в черговий раз демонструючи провокаційні дії по відношенню до України та світу. 30 жовтня саме в цьому місті СММ ОБСЄ зафіксували порушення режиму припинення вогню з боку незаконних збройних формувань РФ, про що було вказано в звіті.

Українська сторона СЦКК назвала сьогоднішні заклики провокаційними та такими, що замилюють очі світові, бо, згідно з Мінськими домовленостями, умовою початку розведення сил і засобів є верифікація СММ ОБСЄ дотримання режиму повного припинення вогню протягом семи діб.

Підписуйтесь та слідкуйте за нами у Телеграмі