субота, 10 червня, 2023

Телефони гарячої лінії:


ДОНБАС - ЦЕ УКРАЇНА!

search menu menu menu
Ринок землі страшний організаторами: як «Слуги народу» рейдернули агрофірму та передали гроші в партію Зеленського (відео)

Події

Ринок землі страшний організаторами: як «Слуги народу» рейдернули агрофірму та передали гроші в партію Зеленського (відео)

views85

06.04.2021

Подiлитися у соц.мережах

Ексглава Офісу президента Богдан і «Слуга народу» Сольський зробили рейдерське захоплення агрофірми та перерахували гроші в касу партії Зеленського. Більше тисячі гектарів землі в Київській області понад десяток років обробляв кооператив «Новоселицький», поки одного разу на фіктивних збори не обрали нового керівника.

Про це йдеться в розслідуванні Антона Столярова та Анастасії Усенко для Bihus.info.

Щоб провернути цю справу провели зібрання звільнених працівників, які обрали собі «директора» Наталію Войтенко. Протокол відразу підписала запевнила нотаріус (в Києві) і державний реєстратор (в Ірпені). В результаті Войтенко отримала 1000 га землі, всю техніку кооперативу і доступ до понад 11 млн грн на рахунках агрокомпанії.

Журналісти з’ясували, що селяни самі зібралися на фіктивні збори через повідомлення юриста з Києва про те, що тодішній керівник кооперативу не доплачував за оренду землі та виключав зі списку членів. Але такі збори не є законними.

Все майно, тобто техніку та зерносховища, відразу взяли під контроль люди в камуфляжі без розпізнавальних знаків. Половину отриманої суми Войтенко витратила відразу на покупку півтори тисячі тонн цементу.

Навесні 2019 року стало відомо про рейдерське захоплення кооперативу на Київщині. Під будівлею парламенту жителі села Вільшанська Новоселиця Київської області навіть влаштовували пікети, зверталися до всіх владних структур. Але це не подіяло.

Рейдерством агробізнесу, як вказує розслідування, займалися люди, які пов’язані з нардепом від «Слуги народу» Миколою Сольським і екс-главою Офісу президента Андрієм Богданом.

На зборах був присутній юрист Олексій Оленченко, який ще за місяць до того зареєстрував клон захопленого кооперативу. Працював він саме на компанію Сольского.

Журналісти також нагадали, що аграрні інтереси об’єднують нардепа з Богданом та Ігорем Пукшиним.

Вказується також, що нова директор видала тоді від кооперативу 3 довіреності на юридичне представництво, завдяки чому юристами захопленого підприємства призначили Юрія Козака, Андрія Рубашко та Сергія Матіевського. Всі троє одночасно стали щедрими спонсорами партії «Слуга народу». Вони спільно внесли 5 млн грн – стільки ж, скільки Войтенко вивела з підприємства.

Коли журналісти звернулися до неї за коментарем, але вона заявила, що не дозволяє себе знімати на камеру («Слухай, парень, не знімай, будь ласка, якщо не хочеш певних проблем»), пообіцяла викликати поліцію, а потім запитала журналіста про те, «скільки заплатили, щоб писати те, що треба?». Журналіст спробував звернутися до неї і пояснити, що, навпаки, хоче з’ясувати, що сталося. І отримав відповідь:

«Нема мені що тобі казати. Будеш мати діток, будеш мати сім’ю, будеш мати роботу… І ти побачиш як, що і про кого казати».

Як сказали розслідувачі, не так страшно відкрити ринок землі, як ті, хто його організує…

Рекомендуємо подивитися відео до кінця. 

Підписуйтесь та слідкуйте за нами у Телеграмі