середа, 29 березня, 2023

Телефони гарячої лінії:


ДОНБАС - ЦЕ УКРАЇНА!

search menu menu menu
Рибокомбінат Криму поскаржиться в ООН на Україну через припинення водопостачання: збитки склали 24,4 млн гривень

Економіка , Новини окупації

Рибокомбінат Криму поскаржиться в ООН на Україну через припинення водопостачання: збитки склали 24,4 млн гривень

views73

06.04.2021

Подiлитися у соц.мережах

«Кримський виробничий рибокомбінат» з Красноперекопського району через суди домагається відновлення поставок дніпровської води Північно-Кримським каналом і планує звернутися в ООН, щоб відновити постачання води на півострів: «щоб були нормальні добросусідські відносини між Росією і Україною».

Про це повідомив адвокат підприємства Олександр Молохов, який також очолює експертну раду з міжнародно-правових питань при російському уряді Криму виданню Крим.Реалії.  

Висохлі озера рибокомбінату, які до 2014 року наповнювалися водою з Північно-Кримського каналу, займають 2,5 тис. гектарів. У ставках вирощували коропів, товстолобиків, білих амурів, щук.

Розорений акціонер рибокомбінату Олексій Чередников заявив, що вся риба загинула в 2014 році, а з 200 працівників залишилося 11.

«Я практично втратив все. Це були абсолютно штучні водойми, вони наповнювалися водою з Північно-Кримського каналу. Без води виробництво неможливо », – розповів акціонер.

Збитки рибокомбінат оцінює майже в 24,4 млн гривень. Юристи підприємства наполягають на договірних відносинах, при цьому додають, що після російської анексії управління Північно-Кримського каналу нібито розірвало їх в односторонньому порядку. Водночас, керівництво каналу запевняє, що угоди на поставку води для розведення риби в Криму взагалі не було.

«Управління Північно-Кримського каналу укладало договори на основі трьох видів діяльності щодо подачі води до Криму – це сільське господарство, технічні та комунальні потреби. Ніяких відносин між управлінням каналу і цим підприємством не було і не могло бути», – сказав Крим.Реаліі директор управління Північно-Кримського каналу Сергій Шевченко.

Ще у 2017-2018 роках українські суди відмовилися розглядати претензії підприємства до Державного агентства водних ресурсів України та Управління Північно-Кримського каналу. Причиною вказали несплату комбінатом судового збору в 240 тисяч гривень.

Європейський суд з прав людини у червні 2020 року також відхилив скаргу підприємства.

Тож тепер вони збираються звертатися в ООН. При цьому підготували дві скарги – одну через перекриття води підготували до Комітету з прав людини, а другу – до Ради з прав людини.

За словами адвоката підприємства, мета цих скарг – відновлення поставок дніпровської води на півострів Північно-Кримським каналом.

«Щоб були нормальні добросусідські відносини між Росією і Україною, в тому числі, щоб відновив свою роботу канал», – сказав Молохов.

Підписуйтесь та слідкуйте за нами у Телеграмі