субота, 28 травня, 2022

Телефони гарячої лінії:


ДОНБАС - ЦЕ УКРАЇНА!

search menu menu menu
РПЦ реанімує Амманській проєкт для розколу православних церков

Суспільство

РПЦ реанімує Амманській проєкт для розколу православних церков

views39

06.04.2021

Подiлитися у соц.мережах

РПЦ після програшу Фанару та Україні у битві проти надання Томосу про автокефалію ПЦУ, намагається розколоти православний світ іншим шляхом. Зараз задіюються всі сили і засоби на дискредитацію Вселенського патріарха та створення противаги Константинополю. «Працює» й ОПЗЖ в Україні.

Про це йдеться у матеріалі військово-політичного оглядача Олександра Коваленко, пише «Інформаційний спротив».  

Дійсно, витрачені раніше сили та засоби були просто викинуті в порожнечу. Розкол вийшов замалий, «а зліт змовників в Аммані, був просто жалюгідне видовище, а не противага Константинополю».

Ті події, які відбулися недавно в світі – перетворення владою Туреччини Святої Софії в мечеть, змусили російських релігійних пропагандистів активізувати свої дії з реанімації проєкту, який в інших умовах виявився провальним.

«Буквально на днях кремлівські куратори запустили в розробку проєкт дисгармонізації двосторонніх відносин України та Туреччини через партію ОПЗЖ, яка підняла гостре питання Святої Софії і намагається внести розлад у відносини між Києвом та Анкарою. Але, в даному випадку, ОПЗЖ веде гру на політичному плацдармі, що ж до релігійного, то ось тут-то і активізувався привид Аммана», – йдеться у матеріалі.

В самій РФ і за її межами, «різного роду релігійні експерти і просто балакучі голови від РПЦ закликають повторити Амманській шабаш, нібито, для зміцнення і консолідації православного світу, перед обличчям загальної загрози».

В даному випадку Данилів монастир обрав тему Святої Софії як лейтмотив інформаційного удару по Вселенському патріарху Варфоломію і Фанару в цілому.

«Афілійовані Росією інформаційні майданчики починають розганяти наратив про послаблення позицій православного світу саме через внесений Фанаром «розкол» за допомогою надання Томосу про автокефалію ПЦУ», – пише автор.

Підкреслюється, що ніякого розколу в православному світі немає і це яскраво продемонстрував попередній зліт змовників в Аммані. На тому заході були присутні лише представники РПЦ і їх маріонетки не особливо високого рангу, а патріархи практично всіх автокефальних церков цей шабаш проігнорували. Тож друга спроба для глави РПЦ, який втрачає довіру в очах «верховного головнокомандувача», аж ніяк не «катування». Та й маніпуляція темою Святої Софії – це якраз те, що дасть виправдання другого зльоту в Аммані.

«Цього разу кампанія по дискредитації Фанара від РПЦ буде значно запеклішою і, я б навіть сказав, несамовитішою. Багато в чому тому, що це є фактично останнім шансом для патріарха Кирила показати хоч якийсь результат Володимиру Путіну, у якого в шухляді робочого столу, вже давно лежить підписаний документ з призначенням митрополита Тихона. Ось тільки поки без дати», – пише Коваленко.

І додає:

«Якщо кого збентежить остання фраза щодо документа, то, немов ви думали, що патріархи в Росії призначаються якимось іншим шляхом…».