неділя, 04 червня, 2023

Телефони гарячої лінії:


ДОНБАС - ЦЕ УКРАЇНА!

search menu menu menu
Розведення сил уздовж всієї лінії зіткнення на Донбасі не змінить безпекову ситуацію, – Загороднюк

Новини

Розведення сил уздовж всієї лінії зіткнення на Донбасі не змінить безпекову ситуацію, – Загороднюк

views98

06.04.2021

Подiлитися у соц.мережах

Україна виступає проти розведення сил по всій лінії зіткнення на Донбасі, тому що це взагалі не її шлях. Дуже багато причин, згідно з якими не може бути проведене розведення сил та засобів впродовж всій лінії розмежування. Тож наразі ведуться переговори щодо трьох ділянок.

Про це заявив міністр оборони Андрій Загороднюк в інтерв’ю Радіо Свобода.

За словами Загороднюка, це питання неодноразово обговорювалося і дійшли висновку, що повне розведення неможливе.

«Ми дуже серйозно досліджували це питання і в Міноборони, у Генштабі, в інших силових відомствах, на засіданнях РНБО. Головним було те, що це, по-перше, суперечить Мінським угодам. Мінські угоди кажуть, що іноземні військові формування мають залишити Україну, а незаконні військові формування мають роззброїтися та розформуватися. Звичайно, що якщо старі угоди замінюються новими, то нові мають більше пріоритету, а нові могли б казати про розведення. Тому ми фактично ускладнили б будь-які намагання реалізувати Мінські угоди в цій частині», – пояснив він.

Крім того, міністр визнав, що розведення взагалі не змінює безпекову ситуацію.

«Тому що якщо є політична воля у тієї сторони до ескалації конфлікту, два кілометри особливої різниці не зроблять. Це не є проблема для снайперів, для диверсійно-розвідувальних груп», – додав Загороднюк.

І при цьому повідомив про те, що саме зараз українська влада веде переговори про три нові точки для розведення військ на Донбасі. З української сторони це залізничний міст в районі Станиці Луганської, Новоселівка-2 та КПВВ «Гнутове».

Дату чергового розведення Загороднюк не назвав і пояснив, що це залежить від Мінських домовленостей.

«Коли вони домовляться, тоді і буде. Тут ситуація не залежить від однієї сторони. Зараз йдуть переговори», – підсумував міністр оборони.

Нагадаємо. 21 січня міністр оборони Загороднюк також заявив про те, що Україна виступає проти розведення сил по всій лінії розмежування на Донбасі. Це суперечить суті Мінських угод і призведе до заморожування конфлікту.

9 грудня в Парижі пройшов черговий саміт «нормандської четвірки» (Німеччина, Росія, Україна, Франція) в Парижі. Саме там домовилися про здійснення розведення сил ще на трьох ділянках до наступної зустрічі в «нормандському форматі» в квітні 2020 року.

24 січня представники так званої «ДНР» заявили, що хочуть добитися того, щоб при узгодженні чергових ділянок розведення сил та засобів вони мали «фору». Мовляв, минулого разу обрали позиції, які пропонувала Україна, тож настала черга «республік».

Підписуйтесь та слідкуйте за нами у Телеграмі