п’ятниця, 09 грудня, 2022

Телефони гарячої лінії:


ДОНБАС - ЦЕ УКРАЇНА!

search menu menu menu
Розуміємо обурення мусульманської спільноти – Мінкульт висловився про облаву біля мечеті

Новини , Право

Розуміємо обурення мусульманської спільноти – Мінкульт висловився про облаву біля мечеті

views76

06.04.2021

Подiлитися у соц.мережах

В Міністерстві культури, молоді та спорту, коментуючи масову перевірку документів та затримання мусульман біля мечеті Ісламського культурного центру київською міграційною службою та поліцією, заявили, що час і місце перевірок «викликають запитання».

Про це йдеться у повідомленні пресслужби міністерства, яке оприлюднили 1 лютого.  

«В п’ятницю, 31 січня, в період з 12-ї по 14-ту годину працівниками Державної міграційної служби України проводилася перевірка документів людей біля будівлі мечеті Духовного управління мусульман України «Умма»… Важливо зауважити, що п’ятниця є особливим молитовним днем для мусульман. Мусимо погодитися, що нікому не хотілося б бути приниженим, особливо в час такого сакрального дійства як молитва», – написали у повідомленні.

У відомстві також наголосили, що розуміють обурення спільноти і запевняють у своїй підтримці, «яка випливає в першу чергу з духу солідарності».

Міністерство нагадало своїм «колегам», що «відповідальним за роботу з релігійними громадами, є департамент у справах релігій та національностей, що діє в межах МКМС». І закликало до співпраці.

«Закликаємо міграційну службу до співпраці. Ми завжди готові допомогти в комунікації з релігійними організаціями щодо подібних речей. Також хочемо звернутися до мусульманської спільноти України. Ми поважаємо право людини на свободу совісті та віросповідання. Наше міністерство буде завжди відстоювати право людини на свободу совісті згідно з чинним законодавством», – додали у відомстві.

І закликали до діалогу всі сторони.

Нагадаємо. 31 січня, київська поліція влаштувала масову перевірку мусульман, які прийшли до мечеті. Про це написав муфтій Духовного управління мусульман України «Умма» шейх Саїд Ісмагілов в своєму Facebook. За його словами, поліція затримала та вивезла автобусами 25 осіб, які не мали з собою документів.

Пізніше Державна міграційна служба заявила, що не порушувала прав людини, коли перевіряла та затримувала мусульман під мечеттю на вулиці Дегтярівській в Києві.

Підписуйтесь та слідкуйте за нами у Телеграмі