понеділок, 15 серпня, 2022

Телефони гарячої лінії:


ДОНБАС - ЦЕ УКРАЇНА!

search menu menu menu
Розслаблятися рано: літо вірус не вб’є

Розслаблятися рано: літо вірус не вб’є

views74

06.04.2021

Подiлитися у соц.мережах

Коронавірус може виживати при високих температурах, тож не варто очікувати, що влітку поширення COVID-19 зменшиться. Так вважають французькі науковці, які поставили під сумнів думки про те, що влітку поширення COVID-19 піде на спад.

За даним дослідників Університету «Екс Марсель» у Франції на чолі з науковцями Ремі Шарел та Борисом Пасторіно, вірус вижив за температури 60 градусів тепла за Цельсієм. Таку температуру зазвичай вживають науковці для дезінфекції їхніх лабораторій.

Вбити вірус вдалося лише під впливом температури 92 градуси тепла за Цельсієм впродовж 15-ти хвилин. Дослідження тепер має стати предметом аналізу науковцями з інших інститутів.

Водночас науковці вважають, що нижча температура може бути достатньою, щоб вбити зразки вірусу у малій кількості. А висока температура необхідна, щоб вбити вірус у великій кількості.

У висновках дослідження йдеться, що хімічні дезінфекційні засоби є більш дієвими.

Варто зазначити, що такі результати не перші. Раніше американське видання The Hill також повідомляло про схожі результати попередніх досліджень. Національні академії наук США у квітні повідомили Білий дім, що результати їхніх попередніх досліджень, які вказували на зв’язок між температурою та поширенням вірусу, є помилковими.

«Є певні докази того, що може поширюватись менш ефективно в середовищах з вищою температурою та вологістю, втім враховуючи брак імунітету на глобальному рівні, це зменшення в поширенні вірусу може не призвести до суттєвого зменшення в поширенні вірусу, якщо не вживати зусиль як то соціальна дистанція», – наголошували вчені у США.