понеділок, 05 грудня, 2022

Телефони гарячої лінії:


ДОНБАС - ЦЕ УКРАЇНА!

search menu menu menu
Розробник «Новачка» вибачився перед Навальним і побажав терпіння

Розробник «Новачка» вибачився перед Навальним і побажав терпіння

views35

06.04.2021

Подiлитися у соц.мережах

Один із розробників отрути «Новачок» приніс вибачення російському опозиціонеру Навальному, який постраждав від отруєння. І сказав, скільки часу знадобиться на відновлення.

Про це він сказав в ефірі телеканалу «Дождь» увечері 19 вересня, повідомляє DW.  

Учений-хімік Віл Мірзаянов, який проживає в США з 1995 року, брав участь у розробці «Новачка». Але потім все своє подальше життя він присвятив боротьбі проти застосування бойових отрут.

«Приношу свої глибокі вибачення Навальному за те, що я брав участь у цьому злочинному бізнесі – розробці цієї речовини, якою він отруївся», – сказав він.

Мірзаянов додав, що 1993 року він зустрічався з людиною, яка пережила отруєння «Новачком», і її симптоми були схожими на ті, про які говорив Навальний.

«Схожі всі симптоми. Він подолав, вижив. Мабуть, Навальному доведеться набратися терпіння. Але в кінцевому рахунку він має бути здоровий», – сказав Мірзаянов.

За словами вченого, на відновлення Навальному може знадобитися до року.

В Росії відреагували миттєво і «Риа Новости» написали, що взяли коментар у іншої людини, яку назвали розробником отруйної речовини.

Так, Леонід Рінк заявив, що Мірзаянов не входив до групи розробників цієї речовини і тому не може знати симптоми отруєння «Новачком».

«Він не має ніякого відношення ні до біохімії, ні до чого. Звичайний хроматографіст. Він не в нашій групі, він займався контролем стоків, те, що з підприємства виливається або в труби відлітає. Він до створення «Новачка» ніякого відношення не має. Він може представляти структури якісь, але не біологічну дію», – вважає Рінк.

Підписуйтесь та слідкуйте за нами у Телеграмі