понеділок, 27 березня, 2023

Телефони гарячої лінії:


ДОНБАС - ЦЕ УКРАЇНА!

search menu menu menu
Розподіл квот на вилов риби в Азовському морі відбудеться дистанційно

Новини , Політика

Розподіл квот на вилов риби в Азовському морі відбудеться дистанційно

views75

06.04.2021

Подiлитися у соц.мережах

На 13 листопада заплановано засідання Українсько-Російської Комісії з питань рибальства, на якому сторони мають підписати протокол щодо розподілу квот на вилов риби в акваторії Азовського моря на 2020 рік. Вперше таке засідання проходитиме дистанційно, засобами інтернет-зв’язку. Як повідомляється, підписання протоколу відбудеться дипломатичними каналами.

Таке повідомлення зробила прес-служба Міністерства енергетики та захисту довкілля.

«Просимо громадськість підтримати такі вимушені переговори в інтересах України та наших рибалок, які працюють в акваторії Азовського моря», – закликають у відомстві.

У відомстві підкреслюють, що відмовитись від участі в роботі комісії ми не можемо, бо альтернативних правових механізмів врегулювати промисловий вилов риби в Азовському морі не існує. Непідписання протоколу поставить під удар нашу риболовну галузь та призведе до зростання незаконного використання біоресурсів. Одночасно Російська Федерація отримає підстави звинуватити Україну в порушенні міжнародного законодавства.

Офіційну пропозицію провести переговори та підписати протокол було надіслано від російської сторони дипломатичними каналами. Після проведення низки консультацій Міністерство зголосилося на дистанційне засідання. Раніше робота комісії відбувалась на території обох країн по черзі.

Статус Азовського моря визначається міжнародними договорами. Зокрема, це Конвенція ООН з морського права 1982 року та двосторонній Договір про співробітництво у використанні Азовського моря і Керченської протоки 2003 року. Згідно з Договором діяльність у сфері рибного господарства регулюється Українсько-Російською Комісією.

Підписуйтесь та слідкуйте за нами у Телеграмі