неділя, 22 травня, 2022

Телефони гарячої лінії:


ДОНБАС - ЦЕ УКРАЇНА!

search menu menu menu
Розпочато пілотний проєкт щодо роботи з сім’ями військовослужбовців за стандартами НАТО

Суспільство

Розпочато пілотний проєкт щодо роботи з сім’ями військовослужбовців за стандартами НАТО

views44

06.04.2021

Подiлитися у соц.мережах

За ініціативи Головного управління морально-психологічного забезпечення Генерального штабу ЗС України розпочато пілотний проєкт щодо організації роботи з сім’ями військовослужбовців за стандартами НАТО.

Про це повідомляє Генеральний штаб ЗСУ у Facebook.

«Нашою метою є визначити спроможність посадовими особами морально-психологічного забезпечення бригад, полків Збройних Сил України організовувати та проводити заходи соціальної підтримки сімей військовослужбовців за принципами, які застосовуються в арміях-країн членів НАТО», ‒ зазначив тимчасово виконуючий обов’язки начальника Головного управління морально-психологічного забезпечення Генерального штабу ЗС України полковник Володимир Яцентюк.

Йдеться про психологічну підтримку сімей для подолання негативних наслідків проходження військової служби: тривалого відриву від родини, отримання психологічних травм під час участі в бойових діях тощо. Ще один напрямок роботи – соціальна підтримка неповних сімей, допомога під час переїзду до іншого населеного пункту та інше. Планується також приділити велику увагу самоорганізації сімей військовослужбовців. В підрозділах планується створити групи «сімейної готовності» через яких командування частини підтримуватиме зв’язок з кожною родиною військовослужбовця незалежно від місця її проживання. Така практика застосовується у збройних силах США та Канади.

«Всі опитування, соціологічні дослідження, які проводилися за останні роки в ЗС України свідчать, що для військовослужбовця підтримка його сім’ї, питання її забезпечення, можливість спілкування з рідними – це головна потреба та цінність. Тому наша задача – створити такі умови проходження служби і можливості для самоорганізації сімей, щоб комплексно, разом забезпечувати готовність військовослужбовців до виконання завдань за призначенням», ‒ пояснив начальник відділу соціальної роботи Головного управління морально-психологічного забезпечення Генерального штабу ЗСУ полковник Володимир Кашлюк.

Експеримент буде проводитися одночасно в трьох військових частинах Чернігівської, Житомирської та Херсонської областей та триватиме до кінця квітня цього року.