вівторок, 30 травня, 2023

Телефони гарячої лінії:


ДОНБАС - ЦЕ УКРАЇНА!

search menu menu menu
Розгойдування продовжується: на зустрічі делегації русинів з президентом Чехії говорили про автономію Закарпаття

За кордоном , Новини , Політика

Розгойдування продовжується: на зустрічі делегації русинів з президентом Чехії говорили про автономію Закарпаття

views115

06.04.2021

Подiлитися у соц.мережах

Делегація «Світової ради підкарпатських русинів» відвідала Прагу, де відбулася зустріч з президентом Чехії Земаном. Приводом для зустрічі стало 100-річчя перебування Підкарпатської Русі у складі Чехословаччини. Як повідомляють чеські ЗМІ, обговорювались питання «більшої автономії» Закарпатської області.

Що відомо про учасників зустрічі? З одного боку це президент Чехії Мілош Земан – прихильних Росії та особисто її президента Путіна. Він найбільше відзначився скандальними пропозиціями визнати Крим російським. З іншого – «Світова  рада підкарпатських русинів» – організація, яка давно просуває ідею утисків українських русинів. Її лідери не приховують своїх тісних контактів з російськими політиками.

Зокрема, це голова Ради Василь Джуган, його заступник Михайло Тяско та один з членів делегації Дмитро Сидор, священник УПЦ (МП), який ще у 2012 році був засуджений за сепаратизм та отримав 3 роки позбавлення волі (умовно). Лідери русинів передали вітання від своїх співвітчизників – мера Ужгорода Богдана Андріїва та заступника голови облради Петра Грицика.

Більш детально про тему зустрічі йдеться у чеських ЗМІ. Михайло Тяско поскаржився на те, що українська влада не проявляє поваги до культури та мови русинів, не визнає їх. Мілош Земан пообіцяв, що обговорить це питання зі своїм українським колегою Володимиром Зеленським.

Наразі посольство України в Чехії ніяк не коментує ці заяви, незважаючи на інтерес, який проявили світові ЗМІ.

«Світова рада підкарпатських русинів» й раніше наражалась на критику з боку українських посадових осіб. Так, у 2018 році посол України в Чехії Євген Перебийніс відкрито звинувачував представників цієї організації в антиукраїнській діяльності та в підтримці агресивної політики Росії.

В той же час, Мілош Земан підігрує антиукраїнським настроям русинів. Він має тісні контакти з лідерами Ради та проводить часті зустрічі з ними. У 2017 році Джуган та Тяско супроводжували чеського президента під час його візиту до Москви. Зараз Тяско відвідує РФ у складі делегації чеських підприємців. Він відомий своєю підтримкою так званих «ДНР» та «ЛНР», не приховує своїх зв’язків з їхніми представниками.

Варто зазначити, що русинські громади існують в декількох країнах світу. Зокрема, в Чехії їхня кількість становить 739 особи (за даними перепису 2011 року). На території Закарпатської області України мешкає близько 10 тисяч людей, які вважають себе русинами. Значні етнічні громади існують у Словаччині, Польщі, на Балканах та в Америці. Частина русинів ідентифікує себе як окрему націю, інші – як одну з етнографічних груп українського народу.

Підписуйтесь та слідкуйте за нами у Телеграмі