вівторок, 30 травня, 2023

Телефони гарячої лінії:


ДОНБАС - ЦЕ УКРАЇНА!

search menu menu menu
Роздуми про сучасну українську шляхетність

Мартирос Григорян


Авторські статті

Роздуми про сучасну українську шляхетність

views350

27.04.2021

Подiлитися у соц.мережах

Високоповажний читачу, ось уже багато років поспіль я ставлю на чільне місце всіх своїх досліджень тему  УКРАЇНСЬКА ШЛЯХЕТНІСТЬ. Широко кажучи, шляхетність як якість особистості – тенденція проявляти нестандартну манеру поведінки, що відрізняється високою моральністю, витонченістю, вишуканістю, зазвичай властивої шляхетному роду – аристократам. 

 

Я твердо переконаний у тому, що непідробна шляхетність – це володіння найкращими якостями особистості. Перш за все, це вимогливість до себе і до інших, зібраність, стриманість, сприйняття істинних культурних цінностей, здатність зберігати історичні традиції (попри «цифрове осучаснення» нашого світу) та передавати їх дітям, учням.

 

Опишу філософський портрет сучасного шляхетного українця: однакова поведінка на людях і вдома, неможливість вийти за рамки свого декоруму, навіть якщо він дуже втомився, засмучений, розсерджений тощо. Український аристократ тактовний і ввічливий, навіть наодинці із самим собою. Він не навішує на інших свої негаразди та «заморочки». Є ворогом безцеремонності й амікошонства. 

 

В основі гарної поведінки шляхетного українця/українки лежить також уміння ВОЛОДІТИ СОБОЮ. Він ніколи не діє в нападі пристрасті або гніву. Не проявляє своїх гарячих симпатій або антипатій тільки в залежності від свого настрою в цю хвилину. Він, наприклад, не встане з-за загального столу і демонстративно не покине місце, тому що його сусідом виявився чоловік, який не користується його симпатією. А якщо вже йому обов'язково хочеться змінити місце, то зробить це непомітно та ТАКТОВНО, обравши зручний момент так, щоб сусід не звернув на це увагу. 

 

Якщо людина, яка не вселяє йому симпатії заговорить з ним, то він не має права ігнорувати її – його відповіді можуть бути короткими та стриманими, але ВВІЧЛИВИМИ. Інакше його поведінка призведе в замішання оточення, особливо господарів заходу, і його будуть вважати НЕЧЕМНИМ. 

 

Культурний український чоловік повинен бути надзвичайно УВАЖНИМ до жінки. Якщо він її супроводжує або проводжає, то зобов'язаний всіляко ПІКЛУВАТИСЯ про неї. 

У театрі він принесе своїй пані програмку, в ресторані подбає про комфортне проведення часу, знайде засіб допомогти їй при поганій погоді, на паскудній дорозі тощо. Якби шляхетному чоловікові довелося ПІДТРИМУВАТИ жінку, щоб вона не впала, він може їй допомогти, беручи тільки за руку до ліктя. Після вечора, проведеного разом в кафе, в театрі, кіно або на концерті, він зобов'язаний подбати про те, щоб жінка БЛАГОПОЛУЧНО повернулася додому.

 

Делікатно зауважу, що шляхетна людина вміє тримати людей на дистанції, не дозволяючи їм вдиратися у свій особистий простір. І в ніякому разі не дозволяє людям виявляти стосовно себе нахабство, нечемність і розбещеність. 

 

Взагалі-то, і скнарість шляхетності – протипоказано. Вискочки або «нові шляхетні люди», котрі пробралися у сьогоднішній істеблішмент в більшості своїй вважають себе українською елітою, аристократами, не розуміючи, що справжня шляхетність як якість особистості є відбитком, перш за все, ШЛЯХЕТНОСТІ ВНУТРІШНЬОГО СВІТУ ЛЮДИНИ, а не гаманця і влади.

Підписуйтесь та слідкуйте за нами у Телеграмі