понеділок, 27 березня, 2023

Телефони гарячої лінії:


ДОНБАС - ЦЕ УКРАЇНА!

search menu menu menu
Ростовський суд оголосив вироки фігурантам «справи Хізб ут-Тахрір»

Суспільство , Події , Право

Ростовський суд оголосив вироки фігурантам «справи Хізб ут-Тахрір»

views78

06.04.2021

Подiлитися у соц.мережах

Південний окружний військовий суд в Ростові-на-Дону (Росія) оголосив жахливі вироки фігурантам другої бахчисарайської групи у «справі Хізб ут-Тахрір». Кримські татари отримали від 13 до 19 років в’язниці.

Про це повідомила уповноважена з прав людини Людмила Денисова у Фейсбуці.

«Російські прокурори домоглися незаконного ув’язнення кримських татар за злочин, який ними не скоєно. Наші громадяни отримали максимальні строки відбування покарання у колонії суворого режиму: Марлен Асанов – 19 років, Мемет Белялов – 18 років, Сервер Муставаєв – 14 років, Едем Смаілов – 13 років, Сайран Салієв – 16 років, Тимур Ібрагімов – 17 років, Сервер Зекер’яєв – 13», – повідомила вона.

Денисова додала, що восьмого фігуранта – Ернеста Аметова – виправдали і звільнили з-під варти.

«Країна – агресор не збирається припиняти терор стосовно кримських татар та інших незаконно утримуваних громадян України, порушуючи норми міжнародного права та міжнародні договори, зокрема Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод та Загальної декларації прав людини», – зазначила вона.

Українська омбудсмен закликала представників міжнародних місій, правозахисних організацій і дипкорпусу змусити Росію негайно припинити незаконні затримання та судилища незаконно ув’язнених громадян України і повернути їх на батьківщину.

Рішучий протест висловило і Міністерство закордонних справ України на офіційному сайті.

«Усі зазначені громадяни України були незаконно затримані на території тимчасово окупованої Автономної Республіки Крим, звинувачені за статтею 205.5 УК РФ «Організація та участь у терористичній діяльності» та у порушення норм міжнародного права, незаконно переміщені на територію Росії до м. Ростов-на-Дону. Досудове слідство та судовий процес відбувались із численними процедурними порушеннями та в умовах цілковитого ігнорування наданих захистом доказів про непричетність обвинувачуваних до інкримінованих діянь», – йдеться в повідомленні.

Зазначається також, що всі обвинувачення були сфабрикованими та направленими на залякування та придушення будь-яких нелояльних до окупантів громадянських рухів та ініціатив на тимчасово окупованому півострові.

«Жахливі терміни ув’язнення за відверто сфабрикованими обвинуваченнями у терористичній діяльності є яскравим свідченням того, як держава-окупант активно використовує своє антитерористичне законодавство для маскування системних політичних репресій та релігійної дискримінації, спрямованих проти представників кримськотатарського народу з метою залякування та придушення будь-яких нелояльних громадянських рухів та ініціатив на тимчасово окупованому півострові Крим», – йдеться в повідомленні.

У зв’язку з неправомірним рішенням російського суду МЗС закликало владу РФ скасувати вироки, а міжнародне співтовариство – відреагувати на незаконні дії російського суду.

Підписуйтесь та слідкуйте за нами у Телеграмі