субота, 03 грудня, 2022

Телефони гарячої лінії:


ДОНБАС - ЦЕ УКРАЇНА!

search menu menu menu
«Роснефть» остаточно програла апеляцію в Європейському суді у справі щодо санкцій, які введені через агресію проти України

Економіка

«Роснефть» остаточно програла апеляцію в Європейському суді у справі щодо санкцій, які введені через агресію проти України

views50

06.04.2021

Подiлитися у соц.мережах

Російська група компаній «Роснефть» програла апеляцію в Європейському суді у справі щодо санкції проти неї.

Про таке рішення йдеться в повідомленні його пресслужби суду в Люксембурзі, передає DW.

«У своєму сьогоднішньому рішенні Європейський суд відхилив апеляцію компаній (групи «Роснефть», – ред.) в повному обсязі», – йдеться в пресрелізі.

Таким чином, всі санкції ЄС, що діють стосовно «Роснефти», залишаються в силі. Контрольним пакетом «Роснефти» володіє російська держава.

Раніше «Роснефть» подала позов до влади Великої Британії щодо правомірності секторальних санкцій ЄС, введених проти Росії. На думку нафтової компанії, Велика Британія трактувала їх занадто широко, що призвело до додаткових невиправданих обмежень для роботи компанії на міжнародних ринках. У січні 2015 року Високий суд Лондона перенаправив позов «Роснефти» в Суд ЄС, пояснивши це тим, що російська компанія оскаржує постанови Євросоюзу, і у британського суду немає повноважень виносити рішення про їхню правомірність.

Суд ЄС першої інстанції відхилив позови низки російських компаній, які просили скасувати економічні санкції, введені проти них Євросоюзом за цілеспрямовану дестабілізацію України. Апеляцію було подано у 2018 році.

Спеціальний радник з санкційного права колегії адвокатів Pen & Paper Сергій Гландін розповів The Insider, що це рішення Європейського суду стало остаточним, а секторальні санкції щодо Росії триватимуть до тих пір, поки в ЄС не побачать змін в політиці Москви по відношенню до України.

Нагадаємо. Економічні санкції відносно Росії Євросоюз ввів в липні і вересні 2014 року. Санкції були спрямовані на «збільшення ціни для Росії за підрив нею територіальної цілісності, суверенітету і незалежності України».

У 2015 році ЄС зробив умовою зняття цих санкцій повну імплементацію Мінських угод.

Підписуйтесь та слідкуйте за нами у Телеграмі