понеділок, 20 березня, 2023

Телефони гарячої лінії:


ДОНБАС - ЦЕ УКРАЇНА!

search menu menu menu
Російське програмне забезпечення маскується під американське: розслідування Reuters

Світлана Макарова


За кордоном , Технології

Російське програмне забезпечення маскується під американське: розслідування Reuters

views96

15.11.2022

Подiлитися у соц.мережах

Виявилося, що тисячі програм для смартфонів в онлайн-магазинах Apple та Google містять комп’ютерний код, розроблений технологічною компанією Pushwoosh, яка представляє себе як розташована у США , але насправді є російською.

Про це пише у своєму розслідування агенство Reuters.

Як інформують в агенстві, центри з контролю та профілактики захворювань (CDC) та головне агентство Сполучених Штатів із боротьби з основними загрозами для здоров’я заявили, що їх ввели в оману, вважаючи, що Pushwoosh базується в столиці США. Дізнавшись про російське коріння від Reuters, компанія видалила програмне забезпечення Pushwoosh із семи загальнодоступних додатків, посилаючись на проблеми безпеки.

Армія США також заявила, що видалила програму, що містить код Pushwoosh, у березні через ті ж проблеми. Цим додатком користувалися солдати на одній із головних баз бойової підготовки країни.

Згідно з документами компанії, оприлюдненими в росії та перевіреними Reuters, Pushwoosh має штаб-квартиру в сибірському місті Новосибірськ, де вона зареєстрована як компанія-виробник програмного забезпечення, яка також займається обробкою даних. У ній працює близько 40 осіб, компанія платить податки у росії.

Попри те, що власники компанії заявили, що не мають жодного відношення до російського уряду і зберігають свої бази даних у США та Німеччині, експерти з кібербезпеки відзначили, що зберігання даних за кордоном не завадить російським спецслужбам змусити російську фірму надати доступ до цих даних.

Підписуйтесь та слідкуйте за нами у Телеграмі