субота, 01 квітня, 2023

Телефони гарячої лінії:


ДОНБАС - ЦЕ УКРАЇНА!

search menu menu menu
Російське хакерське угруповання Gamaredon за рік здійснило 74 кібератаки на Україну

Світлана Макарова


Технології

Російське хакерське угруповання Gamaredon за рік здійснило 74 кібератаки на Україну

views119

18.03.2023

Подiлитися у соц.мережах

Найбільш активним хакерським угрупованням російського фсб є Armageddon / Gamaredon, яке за рік 74 рази атакувало український державний сектор, державні підприємства та сектор безпеки й оборони.

Про це йдеться у звіті Держспецзв'язку Russia’s Cyber Tactics: Lessons Learned 2022.

Зазначається, що до Gamaredon належать хакери ялтинського підрозділу фсб – колишні співробітники СБУ, які зрадили свою Батьківщину та перейшли на бік ворога. Минулого року не було жодного тижня, коли б CERT-UA не реєстрував діяльності цього угруповання.

Основною метою Gamaredon є шпигунство. Відмінною рисою фішингових розсилань угруповання є високий рівень їхньої підготовки: знання українського контексту та розуміння специфіки роботи тих чи інших організацій.

Це угрупування атакує державний сектор, державні підприємства та сектор безпеки й оборони. Однією з головних цілей у секторі безпеки та оборони є Нацполіція. Хакери Gamaredon намагаються дістати доступ до всіх можливих баз даних і видобути максимум інформації про машини, їхні пересування, камери спостереження, ситуацію на дорогах, арешт тощо.

Крім того, основними цілями Gamaredon у другому півріччі 2022 були:

  • Облікові дані співробітників Служби безпеки України в месенджері Signal з метою отримання доступу до акаунтів для викрадання даних та деанонімізація користувачів.
  • Атаки на систему звʼязку Державної прикордонної служби України та систему «Шлях», за допомогою якої прикордонники перевіряють осіб, які перетинають державний кордон України.
  • Фішинг на Міністерство оборони України.
  • Оборонні підрядники та виробники.

Gamaredon активно використовує для атак інфраструктуру кримського телеком-хостингу провайдера CrymCom.

Нагадаємо, у Microsoft попередили, що російські хакери готують нову кібератаку проти України.

Підписуйтесь та слідкуйте за нами у Телеграмі