субота, 01 квітня, 2023

Телефони гарячої лінії:


ДОНБАС - ЦЕ УКРАЇНА!

search menu menu menu
Росіяни використовують проти України нові плануючі 1,5-тонні бомби

Світлана Макарова


Російська агресія , Технології

Росіяни використовують проти України нові плануючі 1,5-тонні бомби

views141

05.03.2023

Подiлитися у соц.мережах

Російські окупаційні війська вперше використали проти України нове й доволі небезпечне озброєння – керовані плануючі бомби УПАБ-1500В (індекс К029Б) вагою 1500 кг.

Про це повідомляє Defense Express із посиланням на власні джерела.

У матеріалі зазначається, що перше застосування цього виду боєприпасів було зафіксовано кілька тижнів тому проти одного з об'єктів у Чернігівській області. За даними видання, на одному з уламків були залишки маркування, яке відповідає саме УПАБ-1500В.

Цей плануючий боєприпас вперше був продемонстрований у експортній версії з індексом К029БЭ у 2019 році розробником "ГНПП "Регион", що входить до корпорації "Тактическое ракетное вооружение" на виставці МАКС.

Тоді ж було повідомлено, що ця бомба вже пройшла випробування, поставлена на озброєння ВКС рф та отримала перші експортні замовлення.

"Висока загроза застосування УПАБ-1500В полягає у тому, що вона відноситься до плануючих, оснащена інерціальною та супутниковою системою навігації та має бойову частину вагою 1010 кг, призначену для ураження високозахищених об'єктів. Декларується, що бомба може скидатися за 40 км від цілі для чого носій має піднятися на висоту у 14 км", - пише видання.

Водночас зазначається, що використання плануючих бомб з боку рф залишається одиничними явищами. Забезпечення високої дальності потребує польоту на значній висоті, що спрощує виявлення цілей та можливостей ураження носія.

Підписуйтесь та слідкуйте за нами у Телеграмі