субота, 31 липня, 2021

Телефони гарячої лінії:


ДОНБАС - ЦЕ УКРАЇНА!

search menu menu menu
Російський суд навмисно затягує розгляд апеляції на вирок цивільного журналіста Нарімана Мемедемінова – адвокат

Новини

Російський суд навмисно затягує розгляд апеляції на вирок цивільного журналіста Нарімана Мемедемінова – адвокат

views8

06.04.2021

Подiлитися у соц.мережах

Російський суд навмисно затягує розгляд апеляції на вирок цивільного журналіста Нарімана Мемедемінова. Він має право на умовно-дострокове звільнення, однак через те, що вирок не набуває законної сили, таку заяву подати не можна.

Про це повідомив захисник кримського блогера адвокат Едем Семедляєв в ефірі Радіо Крим.Реаліі

Адвокат вказує, що військовий суд не виконує процесуальні момент і навмисно затримує справу щодо Мемедемінова, таким чином маючи змогу утримувати його в слідчому ізоляторі.

«Південний окружний військовий суд досі не виконав деякі процесуальні моменти, а саме – не дозволив клопотання Нарімана: не вручив протокол засідання, не ознайомив з матеріалами кримінальної справи. Після вироку він попросив дати доступ до тих томів, які були сформовані вже в процесі суду. Наріман також написав заяву про ознайомлення з аудіозаписом суду, щоб мати можливість більш повно підготуватися до апеляційної скарги. Щоб передати всі матеріали до Верховного суду Росії, Південний окружний військовий суд повинен вирішити ці клопотання і ознайомити Нарімана з усіма цими матеріалами. І ще не відомо, скільки затягуватиме Верховний суд», – повідомив адвокат.

Крім того, він наголошує, що навіть у колонії до людей ставлення м’якше, ніж «в цих нелюдських умовах тортур».

«Ми пов’язуємо ці затримки з тим, що вони дають можливість тримати Нарімана в слідчому ізоляторі, в цих нелюдських умовах тортур. Колонія-поселення набагато м’якша», – вважає адвокат.

Правозахисник підкреслює, що його підзахисний вирішив доводити свою невинуватість у вищих судах, аж до Європейського суду з прав людини.

Нагадаємо. Наріман Мемедемінов – цивільний журналіст, блогер, активіст Кримської солідарності. Російські силовики затримали його наприкінці березня 2018 року. Мемедемінову пред’явили обвинувачення за ч.2 ст.205 Кримінального кодексу Росії (публічні заклики до проведення терористичної діяльності, вчинені з використанням мережі Інтернет).

2 жовтня 2019 року у Південному окружному військовому суді відбулося судове засідання по «справі» Нарімана Мемедемінова, на якому суд засудив його до 2 років і 6 місяців позбавлення волі у колонії-поселенні, а також заборонив займатися адмініструванням сайтів протягом двох років.

Коментарi (0)