субота, 25 червня, 2022

Телефони гарячої лінії:


ДОНБАС - ЦЕ УКРАЇНА!

search menu menu menu
Російські фейкомети поєднали коронавірус з Майданом для впливу на свідомість людей –EUvsDisinfo

Новини

Російські фейкомети поєднали коронавірус з Майданом для впливу на свідомість людей –EUvsDisinfo

views46

06.04.2021

Подiлитися у соц.мережах

Російські дезінформатори активно використовують занепокоєння у світі навколо спалаху коронавірусу для того, щоб впливати на свідомість людей. Останнім прикладом є події в українському селищі Нові Санжари, які ще й збіглись у часі з річницею розстрілів на Майдані.

Про це пише видання EUvsDisinfo, що виходить під егідою Європейської служби зовнішніх справ і спеціалізується на викритті фейкових новин та дезінформації.  

Автори вказують, що російські пропагандисти активно включились у роботу з дезінформації, використовуючи у кремлівських медіа протести на Майдані шестирічної давнини у поєднанні з протестами, які пов’язані з коронавірусом в Україні. Завдяки перекрученій інтерпретації вони намагаються подати інформацію так, нібито українці ненавидять одне одного і готові вбивати. Таким чином Росія й у завдяки цій ситуації хоче показати здатність громадян України на вбивства свої громадян, а значить, є небезпечними для Європи.  

«Протести у зв’язку із коронавірусом в Україні стали для кремлівських медіа можливістю здійняти нову інформаційну хвилю на тлі постійних спроб дискредитувати протести на Євромайдані, які відбулися шість років тому. Вони намагаються поєднати коронавірус і Євромайдан у свідомості людей. За їхньою інтерпретацією, пов’язані із коронавірусом протести є символом Євромайдану, тож, за твердженням прокремлівських медіа, українці ненавидять і готові вбивати одне до одного, внаслідок чого Україна є небезпечною для Європи», – йдеться у статті.

Автори нагадують, що акції протесту в Україні розпочалися після оприлюднення нібито листа від Міністерства охорони здоров’я, який містив фальшиві дані про виявлені 5 випадків коронавірусу в Україні. Служба безпеки України з’ясувала та зробила заяву про те, що цей лист є підробленим , а надійшов він з-за меж країни. Однак свою справу він все ж зробив, тому що люди повірили і вийшли на вулиці, протестуючи проти сусідства з евакуйованими з китайського міста Ухань.

У стаття також вказується, що російські пропагандисти роками приписували Україні образ «нацистської» та «русофобської» держави і тепер скоординовано здійняли нову інформаційну хвилю, стверджуючи, що нібито «ненависть» українців до росіян переросла у ворожнечу проти власних людей, що є проявом «нацистського принципу, що хворі мають знищуватися».

У цьому контексті автори підкреслюють основну мету подібних пропагандистських наратив – вони спрямовані не лише на підрив демократії в Україні та її європейських прагнень, а й активно використовуються для нав’язування думки, що і події на Донбасі є «громадянською війною».

«Оскільки підтримувані Росією збройні формування продовжують порушувати Мінські угоди, прокремлівські медіа пропонують фальшивий еквівалент: якщо українці жбурляють каміння одне в одного у невеликому селищі з остраху перед коронавірусом, хто скаже, що вони не стріляють одне в одного на Донбасі?» – вказується в публікації.

EUvsDisinfo, що займається викриттям фейків та бореться з дезінформацією, наголошує, що це далеко не єдиний приклад діяльності російських дезінформаторів. І приводять як приклад інший випадок, який мав місце минулого тижня в США. Тоді влада заявила про виявлені тисячі акаунтів у соцмережах, які пов’язані з Росією і які були відкриті саме для поширення дезінформації про коронавірус, підрив глобальних зусиль у боротьбі з епідемією та звинувачення уряду США у поширенні інфекції.

Нагадаємо. Вранці 20 лютого в харківському аеропорту приземлився літак із 45 громадянами України та 27 іноземцями, яких евакуювали з китайського міста Ухань, де зафіксовано спалах коронавірусу. Автобуси з евакуйованими після огляду медиками вирушили в Нові Санжари на Полтавщині для розміщення на двотижневу обсервацію у медичному центрі Нацгвардії. Там їх зустріли протестами місцеві жителі, а через сутички між протестувальниками і правоохоронцями постраждали дев’ятеро поліцейських та один цивільний.