субота, 25 червня, 2022

Телефони гарячої лінії:


ДОНБАС - ЦЕ УКРАЇНА!

search menu menu menu
Російська «Вікіпедія» намагається заблокувати статтю про тюрму в окупованому Донецьку

Технології , Політика

Російська «Вікіпедія» намагається заблокувати статтю про тюрму в окупованому Донецьку

views59

06.04.2021

Подiлитися у соц.мережах

Російська «Вікіпедія» намагається видалити статтю про незаконне місце утримання людей в окупованому Донецьку – тюрму «Ізоляція».

Про це повідомляє Радіо Свобода.

Колишні бранці проросійських угруповань називають цю в’язницю найстрашнішим і найжорстокішим місцем на окупованих територіях. Наразі матеріал про «Ізоляцію» перебуває на обговоренні адміністраторів «Вікіпедії» – вони визначають чи є ця інформація важливою для суспільства.

Навесні 2014 року підконтрольні Росії угруповання «ДНР» захопили музей сучасного мистецтва «Ізоляція» в Донецьку і облаштували там неофіційну в’язницю-катівню.

Колишні заручники розповіли моторошні подробиці тортур,пережитих ними в «Ізоляції».

Фонд сучасного мистецтва «Ізоляція»,приміщення та майно якого захопили російські гібридні формування, тепер не лише намагається «через культурні проекти стимулювати системні зміни в українському суспільстві», а й веде боротьбу з Києва, щоб про страшну незаконну в’язницю в окупованому Донецьку знали у світі.

Конфліктна ситуація з «Вікіпедією» триває вже не перший місяць, кажуть у Фонді. Один із адміністраторів російської Вікіпедії – Grig siren-у – додав тег «до видалення», бо, на його думку, зміст статті не є важливим.

«Після невеликої дискусії він пояснив свою позицію тим, що «відбувається інформаційна агресія, і все це – пропаганда». Також, що українські джерела в статті все «брешуть і є зацікавленою стороною у конфлікті». Так само, на погляд цього адміністратора, немає посилань на «нейтральні» та «міжнародні джерела». Хоча насправді серед джерел є, наприклад, звіт верховного комісара ООН з прав людини», – розповіли у Фонді «Ізоляція» Радіо Донбас.Реалії.

Серед джерел, на які послалися автори статті у Вікіпедії – також є інтерв’ю звільнених із полону бранців цієї в’язниці угруповання «ДНР», записані журналістами Радіо Свобода та BBC.

Коли ж Фонд запропонував адміністратору російської «Вікіпедії» залишити лише західні ЗМІ в першоджерелах, той теж відповів відмовою, оскільки на його думку – «вони також є пропагандою проти Росії».