четвер, 23 березня, 2023

Телефони гарячої лінії:


ДОНБАС - ЦЕ УКРАЇНА!

search menu menu menu
Російська агресія проти України: експерти підготували доповідь

Російська агресія , Політика

Російська агресія проти України: експерти підготували доповідь

views130

06.04.2021

Подiлитися у соц.мережах

Всі відомості мають можливість стати доказами, які Україна використає проти Росії.

Матеріали презентувало ГО «Безпека та взаємодія в Україні», передає Укрінформ.

«Матеріали доповіді мають стати важливою частиною доказової бази, яку необхідно створити для підготовки консолідованої претензії України до РФ як держави, що вчинила збройну агресію проти України. Така претензія формалізуватиме початок процесу реалізації міжнародно-правової відповідальності РФ за збройну агресію проти України та подолання її наслідків», – йдеться у доповіді експертів.

За словами організаторів, при підготовці матеріалу був використаний досвід репарацій, який використовували ще після Другої світової. Крім того, доповідь створена на фактах, що в більшості подавали загальнодоступні ресурси.

«Ми відштовхувалися від досвіду Другої світової війни, коли всі країни, які постраждали від агресії Німеччини, збирали докази й подавали єдину консолідовану претензію, яка у Нюрнбергу була основною частиною з винесення вироків, і Німеччина й досі виплачує компенсації постраждалим людям. І ми думаємо, що справа щодо РФ буде довгостроковою», – наголосив голова ГО «Безпека та взаємодія в Україні» Семен Кабакаєв.

На думку Володимира Василенка, який є співавтором доповіді, влада не використовує всіх можливостей для організації відсічі агресору.

«Ця ідея була зафіксована в Законі від 18 січні 2018 року «Про особливості державної політики з забезпечення державного суверенітету України над тимчасово окупованими територіями в Донецькій та Луганській областях», яким передбачено створення спеціального міжвідомчого органу для підготовки консолідованої претензії й вироблення загальнодержавної позиції в питанні відсічі агресії й подолання її наслідків. На сьогодні у ВР зареєстровано законопроєкт про національне агентство з подолання наслідків збройної агресії, та, на жаль, рухів щодо його ухвалення ніяких не робиться», – підкреслив він.

Експерти відзначають, що ця доповідь розрахована на широку аудиторію, для розуміння ситуації, яка триває з 2014 року на сході України.

Підписуйтесь та слідкуйте за нами у Телеграмі