вівторок, 30 травня, 2023

Телефони гарячої лінії:


ДОНБАС - ЦЕ УКРАЇНА!

search menu menu menu
Росіяни застосовують тортури до українського в’язня – Денісова

Новини , Право

Росіяни застосовують тортури до українського в’язня – Денісова

views108

06.04.2021

Подiлитися у соц.мережах

Український омбудсмен Людмила Денісова звернулась до своєї російської колеги Тетяни Москалькової з проханням про невідкладну медичну допомогу Володимиру Якименку, якого утримують у російській тюрмі. За її даними, до українця застосовують тортури.

У повідомленні на своїй сторінці в Фейсбуці Денісова написала, що у Володимира Якименка, якого утримують у ФДЗ ВК 4 УФСВП Росії в Саратовській області, суттєво погіршився стан здоров’я. Їй стало відомо, що український політв’язень має проблеми з животом, ключицею, та ротовою порожниною. Незважаючи на скарги, медичні працівники відмовляють Володимиру у допомозі. Під тиском його змусили письмово відмовитись від повного медичного обстеження.

Є інформація, що до Якименка застосовують фізичне насильство. Його б’ють по нирках, під приводом огляду особистих речей тримають роздягнутим догола на морозі. Денісова повідомляє, що до українця ставляться упереджено саме через його громадянство. Він не забезпечений одягом відповідно до кліматичних умов та сезону, йому видано взуття не його розміру, що спричинило травми ніг.

Адміністрація колонії відмовила дружині в’язня прийняти посилку з теплими речами та ліками, не пояснюючи причин.

Людмила Денісова звернулась до Тетяни Москалькової з проханням якомога швидше «вжити заходів щодо проведення повного медичного обстеження», а за його результатами потурбуватись про надання відповідної допомоги

Ще одне прохання вона адресувала раднику-посланнику тимчасового повіреного України у справах України в РФ Василю Покотилу – організувати перевірку, в яких умовах утримують Володимира Якименка, та надати йому консульсько-правову допомогу.

Володимир Якименко – мешканець села Чаплинка Херсонської області, активіст Автомайдану. Він перевозив кримчан, які залишали анексований півострів, на материкову територію України.

Підписуйтесь та слідкуйте за нами у Телеграмі