четвер, 23 березня, 2023

Телефони гарячої лінії:


ДОНБАС - ЦЕ УКРАЇНА!

search menu menu menu
Росіяни в ПАРЄ захищатимуть свою версію мовного питання в Україні

За кордоном , Новини , Політика

Росіяни в ПАРЄ захищатимуть свою версію мовного питання в Україні

views70

06.04.2021

Подiлитися у соц.мережах

Делегація Російської Федерації підніме питання про порушення Україною прав російськомовного населення на освіту в ході зимової сесії ПАРЄ.

Про це йдеться у повідомленні російського державного агентства ТАСС.

Про намір зробити заяву про пояснення свого бачення історії з українською мовою в Україні заявив глава делегації РФ, віцеспікер Держдуми Пьотр Толстой.

«Делегація поставить питання про порушення базових принципів Ради Європи з боку України щодо російської мови на Україні. Ми вважаємо, що 20 млн наших співвітчизників мають право і повинні мати можливість навчатися і розмовляти російською мовою, ніякі посилання на те, що є мови ЄС і є мова українська, а інших мов немає, вони в Раді Європи не пройдуть», – заявив він.

Російський чиновник також висловив впевненість у тому, що російську делегацію у цьому питанні підтримають і інші делегації «які також вважають, що закон про освіту і ряд інших мовних рішень, які були прийняті на Україні останнім часом, мають дискримінаційний характер щодо частини населення цієї країни».

Але не мовою єдиною…

Делегація Росії планує ще й представити проєкт декларації із засудженням руйнування пам’ятників радянським солдатам і спроб перегляду історії Другої світової війни. Це відноситься і до закону про декомунізацію.

«Ми плануємо запропонувати нашим колегам – парламентарям країн Європи – прийняти декларацію, в якій засудити спроби руйнування військових поховань і меморіалів переможців, які зараз відбуваються в деяких країнах Східної Європи, спроби перегляду історії і спроби поставити під сумнів, що Другу світову війну виграв СРСР разом з союзниками», – додав Толстой.

Підписуйтесь та слідкуйте за нами у Телеграмі