субота, 19 червня, 2021

Телефони гарячої лінії:


ДОНБАС - ЦЕ УКРАЇНА!

search menu menu menu
Росіяни та організатори Мюнхенської конференції склали план припинення війни в Україні: 12 кроків

За кордоном , Новини , Політика

Росіяни та організатори Мюнхенської конференції склали план припинення війни в Україні: 12 кроків

views4

06.04.2021

Подiлитися у соц.мережах

Три міжнародні організації  разом з Російською радою з міжнародних справ склали та оприлюднили 14 лютого 2020 року свій план припинення війни в Україні. Він включає в себе 12 кроків і не містить жодного слова про виведення російських військ з окупованої частини Донбасу. Проте передбачає спільну роботу українських і російських військових, відновлення торговельних відносин між країнами та зняття санкцій з Росії.

Документ був поширений 14 лютого у Мюнхені на Мюнхенський безпековій конференції, повідомляє «Європейська правда».

Зазначається, що документ розробляли і якісь окремі українські експерти (Василь Філіпчук, Олександр Чалий та Олексій Семеній). Їхня роль у даній роботі в документі не уточнюється, крім того, вони не займалися формуванням пропозиції, на відміну від російської РРМC.

У документі немає жодної згадки про напад Росії на Україну, про російську агресію та підтримку бойовиків на Сході України. У ньому наголошується, що «конфлікт в та навколо України» – це наслідки «катастрофічних прорахунків». Тож як реакцію на нього пропонуються й кроки для «завершення конфлікту на Донбасі та створення перспектив для конструктивного діалогу, в тому числі щодо Криму».

Основна ідея цього плану – відновлення співпраці з Росією без відновлення Україною суверенітету над Кримом.

Всього ця пропозиція по врегулюванню «конфлікту» містить 12 гуманітарних кроків. Вказується, що всі вони підтримані присутніми. При цьому вони не взагалі не мають будь-яких ключових вимог, що по цей час звучали від України.

Організатори цього плану пропонують такі 12 кроків:

 1. Відновлення роботи Спільного центру з контролю та координації питань припинення вогню на Донбасі за участі українських та російських військових.
 2. Створення «нормандського формату» на рівні військових.
 3. Відкриття доступу для СММ до всієї території Східної України (про Крим не згадується) та нових пунктів пропуску через лінію дотику.
 4. Вирішення питання безвісти зниклих.
 5. Запуск програми розмінування.
 6. Запуск програми відновлення Донбасу із залученням міжнародних донорів, при цьому Росія може стати однією зі сторін, що з доброї волі інвестують у відбудову регіону.  
 7. Відновлення торгівлі між Україною та Росією на принципах ЗВТ.
 8. Поступове зняття санкцій з Росії (у документі має назву «зміна санкційного режиму») із розробкою відповідного плану (зараз, як відомо, передбачається що санкції мають бути зняті лише в разі повного виконання «Мінська»); із контексту випливає, що йдеться про послаблення тиску на РФ щодо деокупації Донбасу.
 9. Пошук та деактивація небезпечних джерел радіації у зоні конфлікту на Донбас.
 10. Діалог у державах НАТО щодо взаємної безпеки, «для подолання речей, які розділяють» (у документі прямо не уточнюється, про що йдеться і чи має Росія бути частиною такого діалогу)
 11. Визначення пріоритетних сфер зближення між ЄС та Росією із розвитком людських та економічних зв’язків.
 12. Запуск всеукраїнського загальнонаціонального діалогу щодо визначення нової ідентичності України, який врахує погляд сусідів України, включаючи Росію. Зазначається, що предметами цього діалогу мають стати питання історії, національної пам’яті, мови, ідентичності та меншин.

Тим часом президент України Володимир Зеленський телефоном обговорює підготовку до саміту у «нормандському форматі» з президентом Росії Володимиром Путіним.

Коментарi (0)