четвер, 23 березня, 2023

Телефони гарячої лінії:


ДОНБАС - ЦЕ УКРАЇНА!

search menu menu menu
Росія зосереджує увагу на Чорному морі для перекидання сил і до Середземномор’я – Воронченко

Новини , Політика

Росія зосереджує увагу на Чорному морі для перекидання сил і до Середземномор’я – Воронченко

views111

06.04.2021

Подiлитися у соц.мережах

Безпекова ситуація в Чорноморському регіоні залишається нестабільною, і тенденції до її покращення немає. Росія переплановує свої активи для досягнення максимального ефекту в Середземному морі і для подальшого розповсюдження впливу на інші регіоні.

Про це заявив на форумі Age of Crimea (Час Криму) командувач ВМС ЗСУ адмірал Ігор Воронченко, передає «Укрінформ».   

«Станом на сьогодні безпекова ситуація в Чорноморському регіоні залишається нестабільною, і тенденції до її покращення, на жаль, немає. Придністров’я, Крим, Донбас, Осетія і Абхазія – це критичні точки, на які спирається РФ, і фокусується вся увага для перекидання і проєкції сили на Середземномор’я. Обмеження доступу для конкурентів у світі – це завдання Кремля. Цифри кажуть самі за себе: з усього нового обладнання і озброєння флоту 60% отримав Чорноморський флот, 20% – Балтійський флот, і по 10% відповідно Північний та Тихоокеанський флот. Тобто Путін акумулює увагу на Чорному морі», – сказав Воронченко.

Командувач ВМС ЗСУ також розповів, як РФ посилила флот у Чорному морі.

«Практично за 6 років Росія переозброїла весь корабельний склад. Замість 29 кораблів уже – 42, із них 12 є носіями ракетної зброї. Сумарний залп на сьогодні ракетами «Калібр» становить 72 пуски, а якщо брати до уваги і Каспійську флотилію, і береговий компонент – комплекси «Бастіон» та «Бал», – то він становить приблизно 120 ракет. А до 2022 року цей сумарний залп, за нашими прогнозами, буде доведено до 168 пусків», – повідомив адмірал.

Також Росія розмістила в Криму 7 підводних човнів, 6 із яких є сучасними та дуже ефективними, і посилила сухопутний компонент.

«Показники засвідчують, що росіяни в кілька разів наростили сухопутний компонент. Там створений 22-й армійський корпус і є прогнози, що армійський корпус буде перетворений на 22-у армію», – сказав він.

За словами Воронченка, росіяни також спорядили систему протиповітряної оборони новітніми комплексами С-400, які розмістили практично по всьому Криму. Крім того, там встановлені протикорабельні комплекси ( наявні у складі 15-ї протикорабельної бригади». По всій території окупованого Криму посилено й авіаційні можливості росіян, які представлені всіма типами авіації: бомбардувальною, штурмовою, винищувальною, розвідувальною та протичовновою.

Головнокомандувач згадав факти повзучої анексії Криму, такі як захоплення платформ і родовищ (2014 рік), будівництво Керченського мосту, перекидання сил з Каспійської флотилії до Азовського моря, заборону вільного судноплавства (2018 рік), перекриття чотирьох ділянок у Чорному морі під час проведення багатонаціональних навчань (2019 рік).

І нагадав, що з відкриттям Турецького потоку Росія встановила гідроакустичні станції вздовж усього Турецького потоку і «бачить, що робиться під водою». Подібний рубіж створила Росія і з Тарханкута, де встановила тотальний спостережний контроль за всіма суднами, які йдуть до портів Чорного моря України.

Підписуйтесь та слідкуйте за нами у Телеграмі