середа, 31 травня, 2023

Телефони гарячої лінії:


ДОНБАС - ЦЕ УКРАЇНА!

search menu menu menu
Росія змінює прізвища причетним до збиття боїнгу, щоб сховати злочинців

За кордоном , Новини , Російська агресія

Росія змінює прізвища причетним до збиття боїнгу, щоб сховати злочинців

views94

06.04.2021

Подiлитися у соц.мережах

Фальшиві паспорти видані російським найманцям, які причетні до катастрофи MH17 на Донбасі.

Ігор Безлер та Олег Іванніков – важливі фігуранти справи. Спецслужби РФ надали їм нові паспорти зі зміненими персональними даними. Про це повідомляють співробітники міжнародної незалежної слідчої групи Bellingcat.

Підроблені документи видані з послідовними номерами. Фальшивки у російському паспортному столі виготовлялись одночасно, тому різниця в серійних номерах нових паспортів російських найманців становить кілька десятків. У повідомленні слідчої групи зазначено, що зараз Безлер має документи на «Ігоря Берегового», а Іванніков – на «Андрія Лаптєва». Ідентифікаційних номерів у російській базі податків таких «громадян» немає.

У розслідувані зазначено, що один з фігурантів наразі знаходиться в окупованому РФ Криму.  З’ясувалося, що «Ігор Миколайович Береговий» із зазначеною у підробленому паспорті датою народження 30 грудня 1965 року, 27 жовтня 2014 року вилетів до Сімферополя. Ігор Миколайович Безлер у день відльоту сказав колезі, що повертається назавжди додому (у Сімферополь) й назавжди покидає Донбас.

Журналісти також надали свіже фото з найманцем. На ньому один із головних підозрюваних в катастрофі MH17 Сергій Дубинський у компанії Безлера-Берегового. Фото, яке показала група Bellingcat, зроблене в окупованому Криму.

Підполковник Головного розвідуправління Росії Безлер за підозрою в умисному вбивстві Юрія Поправки, Володимира Рибака та Ігоря Дяківського (активісти) знаходиться у розшуку, оголошеному Генпрокуратурою України. Офіцера ГРУ Олега Іваннікова у спільній слідчий групі з розслідування краху Boeing MH17 у 2014 році на Донбасі вважають причетним до катастрофи. Фігурант справи Іванніков деякий час працював у Південній Осетії, а також керував операціями приватної військової компанії «Вагнер». Ці дані навесні 2018 року оприлюднили Bellingcat.

На тлі появи нової інформації про фігурантів справи збитого боїнга, знову виникає питання про долю Володимира Цемаха, якого віддали Росії під час обміну полонених. Чи буде можливість у нідерландських слідчих допитати його, якщо виникне така потреба?

«Звичайно, допит може проходити тільки у нього на батьківщині, на Донбасі», – сказав адвокат підозрюваного Кучерена.

Він також додав, що Цемах потрапив у «безвихідну ситуацію», оскільки оголошений в розшук у Росії, і в Нідерландах, і в Україні. Однак, «у разі забезпечення його прав», він має намір довести свою «невинуватість».

З огляду на те, що відбувається в Росії з іншими фігурантами справи МН17 та затирання слідів, можна очікувати «чесних» свідчень по наданим Російською Федерацією інструкціям, або взагалі зникнення Володимира Цемаха. І, скоріш за все, розіграний буде саме перший варіант, навіть якщо й сталася би нездійсненна на практиці ситуація з допитом підозрюваного у справі боїнга на окупованій частині Донбасу. 

Підписуйтесь та слідкуйте за нами у Телеграмі