середа, 29 березня, 2023

Телефони гарячої лінії:


ДОНБАС - ЦЕ УКРАЇНА!

search menu menu menu
Росія закликала правозахисні інституції ООН, ОБСЄ і Раду Європи оцінити владу України через українську мову у законі про освіту

За кордоном , Новини , Політика

Росія закликала правозахисні інституції ООН, ОБСЄ і Раду Європи оцінити владу України через українську мову у законі про освіту

views93

06.04.2021

Подiлитися у соц.мережах

Росія обурюється не лише вустами Лаврова в Росії з приводу української мови в Україні.  

Сьогодні, 18 січні, вона звернулась із закликом дати оцінку українській владі через ухвалення закону про освіту до міжнародних правозахисних інституцій ООН, ОБСЄ і Ради Європи.

Про це йдеться у коментарі Міністерства закордонних справ Росії.

«16 січня Верховна Рада України ухвалила закон «Про загальну середню освіту»… Російськомовні діти матимуть право навчатися рідною мовою до 5 класу, а потім не менш 80% навчання має здійснюватися державною мовою. До речі, під ці заходи потрапляє не тільки російська мова, але також, наприклад, білоруська й ідиш», – заявили у МЗС РФ.

У відомстві зазначили, що «всупереч висновку Венеціанської комісії при підготовці закону українською владою не були проведені консультації з представниками національностей, які проживають в Україні».

Країна-агресор, яка використала як привід для гібридної війни російську мову, наполягає на тому, щоб української мови в навчальних закладах було якомога менше.

«Закликаємо міжнародні правозахисні інституції ООН, ОБСЄ і Ради Європи дати адекватну оцінку діям української влади», – наголошують у коментарі.

Підписуйтесь та слідкуйте за нами у Телеграмі