вівторок, 05 липня, 2022

Телефони гарячої лінії:


ДОНБАС - ЦЕ УКРАЇНА!

search menu menu menu
Росія заявила про нову сторінку у відносинах з Україною: мирова угода, обнулення всіх претензій та новий контракт про транзит газу

Економіка , Новини , Політика

Росія заявила про нову сторінку у відносинах з Україною: мирова угода, обнулення всіх претензій та новий контракт про транзит газу

views67

06.04.2021

Подiлитися у соц.мережах

Новий контракт про транзит газу між Україною та Росією підпишуть до 29 грудня 2019 року.

Про це заявив міністр енергетики РФ Олександр Новак.

«До 29 грудня буде підписано мирову угоду, будуть відкликані всі позови, зняті всі арешти з майна «Газпрому» в Європі. Таким чином, ми обнулимо всі взаємні судові претензії, як і планували», – наголосив Новак.

Щодо питання про те, чому Росія погодилася заплатити Україні 3 млрд доларів при тому, що спочатку наполягала на повній відмові від претензій і лише тоді підпис контракту, Новак відповів, що це «компромісне і взаємовигідне рішення». І нова сторінка у взаєминах.

«Воно дозволить нам відкрити нову сторінку у взаєминах з українськими колегами», – заявив Новак.

Крім того, за його словами, ці 3 млрд доларів – це «крапля в морі».

Нагадаємо. Російський «Газпром» домовився укласти з українським «Нафтогазом» новий контракт на транзит газ, який буде діяти п’ять років з можливістю продовження ще на 10 років. Росія має заплатити 2,9 млрд доларів за рішенням Стокгольмського арбітражу, а Україна повинна відмовиться від будь-яких подальших позовів проти «Газпрому».

Виконавчий директор НАК «Нафтогаз України» Юрій Вітренко сказав, що контракт з Росією про транзит газу через територію України може бути підписаний вже 27 грудня.

П’ятий президент України Петро Порошенко сказав, що тепер Україна може втрати можливість звернення до Стокгольмського арбітражу. Глава партії «Європейська солідарність» говорить також про те, що такі умови та прямі поставки газу – це газовою голка, а прибутків від транспортування 40 млрд куб. метрів газу, про які домовились, українська сторона не отримає.