неділя, 22 травня, 2022

Телефони гарячої лінії:


ДОНБАС - ЦЕ УКРАЇНА!

search menu menu menu
Росія заборонила діяльність «Людина у біді»

За кордоном , Новини

Росія заборонила діяльність «Людина у біді»

views46

06.04.2021

Подiлитися у соц.мережах

Міністерство юстиції РФ включило Чеську неурядову гуманітарну організацію «Людина у біді» до списку організацій, діяльність яких небажана на території Росії. Про це повідомило «Радіо Прага».

Згідно з повідомленням, Мін’юст Росії ухвалив дане рішення, посилаючись на федеральний закон «Про протидію особам, причетним до порушення основоположних прав і свобод громадян Російської Федерації».

«Людина у біді» стала, таким чином, вже 19-ю організацією, включеною в зазначений список, заснований російськими органами після анексії Росією Криму та введення санкцій відносно РФ.

Раніше «Людина у біді» надавала гуманітарну допомогу жителям окупованої частини Донбасу, але ще у 2016 році «влада ДНР» заборонила її діяльність на окупованій території. Як пояснили ватажки «ДНР», вони прийняли рішення позбавити організацію «акредитації» через відвідування розташування батальйону «Азов» Яромиром Штетиним, який був одним з керівників чеської організації. Крім того, організацію звинуватили у «вибудовуванні корупційних схем, спробі вивезення гуманітарної допомоги для подальшої її реалізації під виглядом псування, веденні провокаційної діяльності та вкрай поганому ставлення до народу ДНР».

«Людина у біді» – найбільша свого роду організація в Європі. Більше чверті століття вона надає допомогу практично по всьому світу, поставляючи в країни, що постраждали від війн, природних катастроф і стихійних лих, гуманітарну допомогу та інший необхідний матеріал, а також  фінансуючи і забезпечуючи реконструкцію зруйнованих громадських будівель і шкіл. Також організація займається просвітницькою діяльністю, соціальною інтеграцією меншин і підтримкою прав людини та демократії не тільки за кордоном, але й у самій Чехії. Майже з самого початку і досі «Людина у біді» надає допомогу людям на вільній території Донбасу.

Бюджет компанії щорічно перевищує два мільярди крон (80 мільйонів євро).

«Організаціям, включеним до російського списку санкцій, заборонено працювати на території РФ і співпрацювати з громадянами Росії. Порушення заборони – покарання, терміном у 6 років», – говориться в повідомленні.