вівторок, 09 серпня, 2022

Телефони гарячої лінії:


ДОНБАС - ЦЕ УКРАЇНА!

search menu menu menu
Росія забороняє спостерігачам ОБСЄ користуватися біноклями та безпілотниками на пунктах «Гуково» і «Донецьк»

Новини , Російська агресія

Росія забороняє спостерігачам ОБСЄ користуватися біноклями та безпілотниками на пунктах «Гуково» і «Донецьк»

views83

06.04.2021

Подiлитися у соц.мережах

Росія забороняє спеціальній місії ОБСЄ користуватися будь-якими інструментами спостереження, включаючи біноклі та БПЛА. Крім того, не дозволяють ініціювати розмови із перехожими.

Про це заявив постійний представник України при міжнародних організаціях у Відні Євген Цимбалюк на засіданні Постійної ради ОБСЄ

Він наголошує, що глави місії спостерігачів надають перелік перешкоджань їхній діяльності з боку російської влади. І багато з них стосуються саме обмежень на пересування, заборони використання інструментів спостереження та спілкування з мирними людьми.

«Ми цінуємо той факт, що глава місії спостерігачів не ухиляється від надання вичерпного переліку перешкоджань діяльності місії з боку російської влади. Найбільш серйозні з них включають обмеження свободи пересування в межах прикордонного пункту пропуску, заборона використання будь-яких інструментів спостереження, включаючи біноклі, обладнання для технічного спостереження та БПЛА, а також так звані «рекомендації» приймаючої країни для спостерігачів не ініціювати розмови із перехожими», – заявив Цимбалюк.

Таку інформацію він надав щодо двох російських пунктів пропуску «Гуково» і «Донецьк».

Очільник української місії при ОБСЄ також наголосив, що Україна рішуче засуджує ці обмеження та закликає до їхнього негайного зняття. І додав, що питання кордону між Україною та Російською Федерацією на Донбасі та забезпечення незалежного міжнародного моніторингу на цій ділянці продовжує залишатися критично важливим для мирного врегулювання конфлікту.

Варто додати, що саме ця місія спостерігачів ОБСЄ на російських пунктах пропуску «Гуково» і «Донецьк» – це окрема від СММ ОБСЄ в Україні спостережна місія. З 29 липня 2014 року, згідно з рішенням Постійної ради ОБСЄ, вона звітує про ситуацію на цих двох російських пунктах пропуску та пересування через кордон. Російська делегація в ОБСЄ продовжує блокувати розширення мандату цієї місії ОБСЄ на всі пропускні пункти вздовж тимчасово окупованої ділянки українсько-російського кордону. Блокує й будь-які покращення та забезпечення технічними засобами.