четвер, 01 червня, 2023

Телефони гарячої лінії:


ДОНБАС - ЦЕ УКРАЇНА!

search menu menu menu
Росія заблокувала онлайн-голосування в Генасамблеї ООН

Політика

Росія заблокувала онлайн-голосування в Генасамблеї ООН

views83

06.04.2021

Подiлитися у соц.мережах

Росія порушила так звану процедуру умовчання під час ухвалення ініціативи про запровадження тимчасових положень про дистанційне голосування Генасамблеї ООН у період пандемії. До Росії також приєдналися Венесуела, Іран і Куба.

Постійний представник України при ООН Сергій Кислиця прокоментував ситуацію, що склалася, Укрінформу.  

Він висловив стурбованість щодо того, що не вдалося схвалити рішення про запровадження тимчасової процедури дистанційного голосування у Генеральній Асамблеї ООН. За його словами, в умовах надзвичайної ситуації та пандемії «найбільш демократичний головний орган ООН – Генасамблея, залишається обмеженим у виконанні покладених на нього повноважень згідно зі Статутом ООН».

Кислиця також нагадав, що наступного тижня ООН відзначатиме річницю ухвалення своєї Хартії, і підкреслив, що положення основоположного документа «не лише ігноруються, а й грубо порушуються одним постійним членом Ради Безпеки».

Український дипломат додав, що такі дії РФ, як сьогодні, довели, що пагубна практика їхніх маніпуляцій положеннями Статуту ООН та обмеження дієздатності органів ООН була застосована й до Генеральної Асамблеї, при тому, що цей орган має демократично вирішувати будь-які питання, які розглядаються в ООН, у тому числі у сфері підтримання міжнародного миру й безпеки.

«Україна разом з нашими партнерами та іншими прогресивними членами Організації докладатиме зусиль з метою поновлення повноцінної діяльності Генеральної Асамблеї у часи, коли міжнародне співтовариство очікує від неї рішучих та практичних кроків з протидії пандемії, а також розв’язання інших проблем, які лише загострилися під час COVID-19», – підкреслив постійний представник України при ООН.

Підписуйтесь та слідкуйте за нами у Телеграмі