субота, 21 травня, 2022

Телефони гарячої лінії:


ДОНБАС - ЦЕ УКРАЇНА!

search menu menu menu
Росія вирішила зробити російськомовним Узбекистан: до країні вже відправили російських методистів

За кордоном , Освіта , Політика

Росія вирішила зробити російськомовним Узбекистан: до країні вже відправили російських методистів

views57

06.04.2021

Подiлитися у соц.мережах

Меморандум про реалізацію проєкту щодо популяризації російської мови та обов’язкового навчання російською був підписаний у Ташкенті 11 жовтня в ході візиту офіційної делегації РФ. Головний напрямок – освітні узбекомовні установи.

Про це повідомив міністр народної освіти республіки Шерзод Шерматов виданню Sputnik Узбекистан.

Зазначається, що Росія і Узбекистан запускають проєкт, який спрямований на підвищення якості викладання російської мови та загальноосвітніх предметів російською мовою в республіці. Меморандум про реалізацію проєкту щодо обов’язкового навчання російською був підписаний у Ташкенті 11 жовтня в ході візиту офіційної делегації РФ.

У реалізації проекту «Клас!» акцент буде зроблений на підвищення якості викладання російської мови в узбекомовних школах.

Проєкт втілюють в життя Міносвіти РФ і Міністерство народної освіти РУз за фінансової підтримки благодійного фонду Алішера Усманова «Мистецтво, наука і спорт».

«Упор буде зроблений на узбекомовні школи. У російськомовних освітніх установах республіки немає проблем з викладанням російської мови. Наша мета – щоб випускник кожної школи володів як державною, так і російською мовами», – сказав Шерматов.

На першому етапі реалізації гуманітарного проєкту «Клас!» 32 російських методиста вирушили в Узбекистан, щоб провести моніторинг поточного рівня володіння російською мовою викладачів і школярів. Російські фахівці дадуть оцінку якості навчання російській мові в республіці, а також розроблять для зарубіжних колег рекомендації з викладання мови.

У 2021 році в республіку поїдуть вже 100 російських фахівців. Щороку їх кількість буде збільшуватися на 100 чоловік. За підсумками всіх етапів програми її зможуть пройти близько 30 тисяч узбецьких вчителів.