понеділок, 29 травня, 2023

Телефони гарячої лінії:


ДОНБАС - ЦЕ УКРАЇНА!

search menu menu menu
Росія вирішила всіх українців та білорусів визнати носіями російської мови

За кордоном , Новини , Політика

Росія вирішила всіх українців та білорусів визнати носіями російської мови

views94

06.04.2021

Подiлитися у соц.мережах

Сьогодні, 17 жовтня, російський уряд планує розглянути проєкт закону, яким передбачається визнати уродженців України та Білорусі носіями російської мови. Після прийняття цього закону людям не потрібно буде проходити співбесіду для отримання громадянства Росії. Про це повідомляє прес-служба уряду РФ.

Відповідні зміни можуть бути внесені до статті 331 закону “Про громадянство Російської Федерації”. У першій частині цього закону сказано, що визнати носіями російської мови іноземних громадян або осіб без громадянства можна тих людей, які добре володіють російською мовою, користуються нею у повсякденному житті. Крім того, до уваги беруть родичів, які постійно проживали в Росії або на території колишньої Російської імперії чи СРСР. На даний час при зверненні за отриманням громадянства Росії потрібно пройти співбесіду, яку контролює спеціальна комісія, і за її результатами громадянина визнають чи не визнають носієм російської мови.

Якщо сьогоднішній проєкт змін приймуть, то українцям та білорусам не потрібно буде проходити співбесіду, достатньо буде лише особисто подати документи та мати підстави для отримання громадянства, які передбачені у ч.1 ст.331 закону про громадянство РФ.

Нагадаємо. Росія виступила категорично проти прийнятого в Україні закону про мову та неодноразово заявляла про те, що в Україні «ущемляется русский язык».

Підписуйтесь та слідкуйте за нами у Телеграмі