середа, 29 березня, 2023

Телефони гарячої лінії:


ДОНБАС - ЦЕ УКРАЇНА!

search menu menu menu
Росія використовувала на Донбасі важкі вогнеметні системи «Буратіно»

Російська агресія

Росія використовувала на Донбасі важкі вогнеметні системи «Буратіно»

views65

06.04.2021

Подiлитися у соц.мережах

Росія на певному етапі бойових дій заводила на окуповані території Донбасу важкі вогнеметні системи залпового вогню калібру 220-мм, але після значного суспільного розголосу та резонансу, зокрема і у Західних ЗМІ, дані системи були виведені, або сховані на окупованих територіях, щоб унеможливити подальші факти їх фіксації.

Про це повідомляє «InformNapalm».

Експерти «InformNapalm» зібрали свідчення з офіційних та неофіційних джерел, які дозволяють стверджувати, що ці системи були задіяні на певному етапі бойових дій.

  • За свідченнями прес-центру АТО, 13 січня 2015 року російської-терористичні формування застосували важку вогнеметну систему залпового вогню ВВС-1 «Буратіно», з якої відкрили вогонь по околицях населеного пункту Веселе, розташованого неподалік міжнародного аеропорту в Донецьку.
  • Згідно звіту СММ ОБСЄ від 28 вересня 2015 року, ВВС-1 “Буратіно” була зафіксована 25 вересня 2015 року на полігоні поблизу н.п. Круглик (31 км на південний захід від м. Луганськ).
  • 15 жовтня 2015 року делегація Великої Британії в ОБСЄ звернулася до російської сторони з вимогою пояснити як російські важкі вогнеметні системи ВВС-1 «Буратіно» потрапили в зону бойових дій на Донбасі. Також 18 травня 2018 місія США при ОБСЄ також вимагала від Російської Федерації пояснень щодо постійної фіксації російських систем озброєння та техніки на українському Донбасі, серед типів озброєння вказувалось і ВВС-1 “Буратіно”.
  • У січні 2016 року ЗМІ повідомляли, що ГУР МО України надало представникам СММ ОБСЄ свідчення щодо наявності ВВС-1 «Буратіно» у районах окупованих російськими силами українських населених пунктів Новогригорівка, Макіївка і Донецьк.
  • В листопаді 2016 міжнародна розвідувальна спільнота «InformNapalm» опублікувала ексклюзивні дані з приймальні помічника президента Росії Владислава Суркова («SurkovLeaks»), які були отримані в ході зламу електронної пошти канцелярії кремлівського посадовця хактивістами Українського кіберальянсу. Справжність електронних листів після публікацій також підтвердили кілька авторитетних організацій, в тому числі Atlantic Council DFR Lab. Серед листувань були знайдені і попередні плани заходів із виконання Мінських угод. На вказану пошту для Владислава Суркова щонайменше двічі надходили плани заходів із виконання положень Протоколу за результатами консультацій Тристоронньої контактної групи. Редакції за 29 і 30 січня 2015 року. В обох редакціях було зазначено пункт про відведення на 14 км важких вогнеметних систем ВВС-1. Нагадуємо, що сам Комплекс заходів із виконання Мінських угод (“Мінськ-2”) було погоджено на саміті в Мінську 11—12 лютого 2015 року, й у відкритий доступ про пункт відведення важких вогнеметних систем вже нічого не потрапило. Редакції документів за 29 і 30 січня відрізнялися також розширеним описом опорних точок, на які повинні були відводитися відповідні сили та озброєння.

ВВС-1 «Буратіно» — це російська важка вогнеметна система залпового вогню калібру 220-мм на базі танка Т-72. У 1995 році ВВС-1 була прийнята на озброєння військ радіаційного, хімічного, біологічного захисту Російської Федерації, а в 1996 році було розгорнуто її серійне виробництво. З 2001 року на озброєння ЗС РФ прийняли також модифікацію цієї системи ВВС-1А «Солнцепек».

Підписуйтесь та слідкуйте за нами у Телеграмі