субота, 25 червня, 2022

Телефони гарячої лінії:


ДОНБАС - ЦЕ УКРАЇНА!

search menu menu menu
Росія виконує рішення трибуналу ООН, але не показує свого визнання юрисдикції

За кордоном , Новини

Росія виконує рішення трибуналу ООН, але не показує свого визнання юрисдикції

views46

06.04.2021

Подiлитися у соц.мережах

Росія фактично виконує рішення Міжнародного трибуналу ООН з морського права. Саме так вважає захисник українських моряків Микола Полозов про повернення українських військових кораблів, які були захоплені російською ФСБ біля берегів анексованого Криму 25 листопада 2018 року.

Полозов говорить, що Російська Федерація виконує саме рішення трибуналу, але не хоче показати, що визнає саму юрисдикцію. Тобто, по суті, потрібно дивитися на агресивну риторику та порівнювати з фактичними діями російської влади.

Наприклад, вони заявляли, що юрисдикцію трибуналу не визнають і тому не планують брати участь у засіданнях. Однак не тільки були присутні там на всіх процесах, а й надавали всі необхідні документи. Для Росії вкрай критично важливо на дії виконувати рішення трибуналу, але при цьому демонструвати зовсім інше на словах.

Таким чином, Росія не хоче відкрито показувати визнання і виконання рішення гаазького суду, але виконує все, що повинна.

«Вони весь час вигадують нові форми. Наприклад, обмін. Або як зараз ось цю передачу кораблів. Але факт залишається фактом. Моряки вже вдома, кораблі скоро повернуть», – зазначив адвокат.

Нагадаємо. Міжнародний трибунал ООН з морського права ще 25 травня 2019 року виніс наказ про застосування забезпечувальних заходів, де встановлено обов’язок Росії негайно повернути Україні малі броньовані артилерійські катери «Нікополь», «Бердянськ» і рейдовий буксир «Яни Капу». Крім того, Росія зобов’язана була негайно повернути в Україну 24 членів екіпажів захоплених військових кораблів.

Однак Росія обрала інший шлях – моряків включила до списку полонених і повернула у рамках масштабного обміну між РФ та Україною 7 вересня 2019 року. При цьому російські правоохоронні органи продовжують слідчі дії щодо українських військовополонених, які повернулися додому в результаті обміну.

Полозов також зазначив раніше, що Росія після повернення Україні захоплених біля берегів Криму військових кораблів повинна припинити кримінальну справу проти українських моряків.

Сьогодні вранці командувач ВМС ЗС України Ігор Воронченко повідомив, що повернення Україні захоплених РФ суден йде за планом.