середа, 28 липня, 2021

Телефони гарячої лінії:


ДОНБАС - ЦЕ УКРАЇНА!

search menu menu menu
Росія веде кампанію з дезінформації  про коронавірус через соцмережі – Держдеп США

Новини

Росія веде кампанію з дезінформації про коронавірус через соцмережі – Держдеп США

views7

06.04.2021

Подiлитися у соц.мережах

Російська Федерація веде кампанію з дезінформації про коронавірус і для цього використовує тисячі фейкових акаунтів різними мовами в соціальних мережах.

Про це повідомляє AFP з посиланням на чиновників Держдепартаменту США. 

Чиновники Держдепартаменту, які ведуть боротьбу з російською дезінформацією, заявили, що у Twitter, Facebook і Instagram використовуються боти, котрі пов’язані з Росією, та просувають тему коронавірусу на декількох мовах.

«Тисячі акаунтів у соцмережах, пов’язані з Росією, здійснюють скоординовані зусилля, щоб посіяти тривогу через коронавірус, підриваючи глобальні зусилля для боротьби з епідемією».

В.о. помічника держсекретаря США по Європі і Євразії Філіп Рікер повідомив, що це зроблено для того, щоб сіяти розбрат, зокрема й у США.

«Намір Росії полягає в тому, щоб сіяти розбрат і підривати інститути США зсередини, в т.ч. шляхом прихованих кампаній зі шкідливого впливу. Поширюючи дезінформацію про коронавірус, Росія намагається загрожувати громадській безпеці, відволікаючись від глобальних заходів у сфері охорони здоров’я», – наголосив він.

Кампанія РФ з дезінформації просуває нічим не обґрунтовані теорії змови, у яких йдеться про те, що за спалахом COVID-19 стоять Сполучені штати Америки. Таким чином вони намагаються «завдати шкоди іміджу США в усьому світі». Звинуватили навіть співзасновника Microsoft Білла Гейтса у причетності до створення та поширення вірусу попри те, що саме він витратив мільярди доларів на глобальні програми охорони здоров’я.

Найбільш поширеними тезами російської дезінформації є твердження, що цей вірус є спробою США позбутися конкурентів в економічній війні з Китаєм, «біологічна зброя, розроблена ЦРУ», або «частина зусиль, що вживаються Заходом, для поширення антикитайської риторики».

Ця кампанія з дезінформації привернула увагу майже відразу після повідомлень з Китаю про смерть третьої людини від нового вірусу, тобто, в середині січня 2020 року. І поки що вона продовжує свою роботу, а боти розповсюджують фейки.

Коментарi (0)