субота, 01 квітня, 2023

Телефони гарячої лінії:


ДОНБАС - ЦЕ УКРАЇНА!

search menu menu menu
Росія в ОРДО посилила паспортизацію (сертифікацію) дітей

Новини окупації , Політика

Росія в ОРДО посилила паспортизацію (сертифікацію) дітей

views82

06.04.2021

Подiлитися у соц.мережах

Вони мають отримати паспорти незаконних угруповань, після чого ще й паспорт Російської Федерації, щоб зробити ще більше громадян Росії.

Про це повідомляє Східна правозахисна група у Фейсбуці.

Правозахисники, з посиланням на власні джерела, повідомляють, що на окупованій території Донбасу представники окупаційних адміністрацій РФ і НВФ «ДНР» посилюють процес сертифікації для дітей, які перебувають в ОРДО.

З цією метою з 21 вересня в так званих громадських приймальнях глави НВФ «ДНР» відкрилися консультаційні центри з підготовки документів для отримання паспорта НВФ «ДНР» та Росії, з акцентом на підвищенні рівня обізнаності щодо механізму отримання громадянства Росії для дітей, народжених в ОРДО.

Вказується, що окупаційні адміністрації РФ розглядатимуть дитину, яка народилася в ОРДО, громадянином Російської Федерації у таких випадках:

1. Дитина, яка народилася в ОРДО, автоматично (від народження) набуває громадянство Російської Федерації, якщо обоє його батьків є громадянами Російської Федерації.

2. Мати-одиначка є громадянкою Росії, а батько у свідоцтві про народження НВФ «ДНР» записаний зі слів матері. Для підтвердження цього в РАГСі ORDO потрібне свідоцтво про народження.

3. Один з батьків є громадянином РФ, а другий помер. Потрібне свідоцтво про смерть другого з батьків.

4. Один з батьків є громадянином РФ, а другий – особою без громадянства.

5. Один з батьків є громадянином РФ, а інший визнаний зниклим безвісти або місце його перебування невідоме. Для підтвердження цього потрібно рішення суду «ДНР» про визнання другого з батьків зниклим безвісти.

6. Коли один із батьків є громадянином РФ а інший – іноземним громадянином (громадянин України вважається іноземним громадянином в ORDO), існує два варіанти отримання дитиною російського громадянства:

– коли другий з батьків стає громадянином РФ, включіть дитину до своєї заяви;

– на території РФ пройти процедуру отримання громадянства.

На думку правозахисників та джерел, таким чином Росія намагається повністю викорінити  українське громадянств, як так, на території ОРДЛО.

«Мета окупантів полягає в тому, щоб дитину, яка народилася в ОРДЛО, негайно вважали громадянином Російської Федерації», – йдеться у повідомленні.

Підписуйтесь та слідкуйте за нами у Телеграмі