середа, 29 березня, 2023

Телефони гарячої лінії:


ДОНБАС - ЦЕ УКРАЇНА!

search menu menu menu
Росія сподівається, що «голоси з Києва» – це лише особиста думка Пристайка, і наполягає на прямому діалозі з представниками ОРДЛО

За кордоном , Новини , Політика

Росія сподівається, що «голоси з Києва» – це лише особиста думка Пристайка, і наполягає на прямому діалозі з представниками ОРДЛО

views81

06.04.2021

Подiлитися у соц.мережах

Міністерство закордонних справ Росії висловило велику стурбованість через заяви представників України про можливий перегляд Мінських угод.

Своїм обуренням поділилася офіційний речник МЗС Росії Марія Захарова під час брифінгу у Москві.

Вона наголосила, що її турбують голоси, які лунають у Києві. І підкреслила, що Київ повинен вийти на прямий діалог з підконтрольними Росії ватажками «Л/ДНР».

«Я б хотіла також нагадати, що за Мінськими угодами Київ також повинен визначити майбутнє Донбасу і його статус  – децентралізацію та реформу Конституції в прямому діалозі з Донецьком і Луганськом. На цьому тлі не можуть не турбувати голоси, що лунають у Києві, на користь перегляду Мінських угод, зокрема такі заяви були зроблені міністром закордонних справ України Пристайком», – сказала Захарова.

Крім того, вона від імені Росії висловила сподівання щодо особистої думки Пристайка, яку він висловив з цього приводу. І підкреслила «безальтернативність мінських домовленостей».

«Ми також сподіваємося, що він знає про те, що учасники «нормандського» саміту в Парижі, включаючи президента України Зеленського, ще раз підтвердили безальтернативність Комплексу заходів», – сказала вона.

При цьому додала, що Росія вже бачить та вітає певні зрушення у врегулюванні ситуації на Донбасі у 2019 році, зокрема, зафіксувати на папері «формулу Штайнмаєра» та провести розведення сил.

«Як відомо, перед самітом Києву довелося виконати рішення попередніх «нормандських» зустрічей, а саме: зафіксувати на папері «формулу Штайнмаєра», забезпечити розведення сил на трьох ділянках лінії розмежування – у Станиці Луганській, Золотому, Петрівському. Після паризького саміту були зроблені нові кроки в правильному напрямку», – сказала Захарова.

Більш того, вона також, як говорить і президент України Володимир Зеленський, заявила, що на Донбасі стали менше стріляти. І навіть, говорить вона, були дні повної тиші на новорічні свята.

«Все це свідчить про те, що за наявності політичної волі і за відповідального підходу можна домагатися справжніх конкретних позитивних результатів. Хочеться сподіватися, що українська влада буде демонструвати цю волю частіше, і, на жаль, поки з цим є проблеми», – підсумувала Захарова. 

Підписуйтесь та слідкуйте за нами у Телеграмі