
За кордоном , Новини , Політика
Росія сподівається, що «голоси з Києва» – це лише особиста думка Пристайка, і наполягає на прямому діалозі з представниками ОРДЛО
81
06.04.2021
Міністерство закордонних справ Росії висловило велику стурбованість через заяви представників України про можливий перегляд Мінських угод.
Своїм обуренням поділилася офіційний речник МЗС Росії Марія Захарова під час брифінгу у Москві.
Вона наголосила, що її турбують голоси, які лунають у Києві. І підкреслила, що Київ повинен вийти на прямий діалог з підконтрольними Росії ватажками «Л/ДНР».
«Я б хотіла також нагадати, що за Мінськими угодами Київ також повинен визначити майбутнє Донбасу і його статус – децентралізацію та реформу Конституції в прямому діалозі з Донецьком і Луганськом. На цьому тлі не можуть не турбувати голоси, що лунають у Києві, на користь перегляду Мінських угод, зокрема такі заяви були зроблені міністром закордонних справ України Пристайком», – сказала Захарова.
Крім того, вона від імені Росії висловила сподівання щодо особистої думки Пристайка, яку він висловив з цього приводу. І підкреслила «безальтернативність мінських домовленостей».
«Ми також сподіваємося, що він знає про те, що учасники «нормандського» саміту в Парижі, включаючи президента України Зеленського, ще раз підтвердили безальтернативність Комплексу заходів», – сказала вона.
При цьому додала, що Росія вже бачить та вітає певні зрушення у врегулюванні ситуації на Донбасі у 2019 році, зокрема, зафіксувати на папері «формулу Штайнмаєра» та провести розведення сил.
«Як відомо, перед самітом Києву довелося виконати рішення попередніх «нормандських» зустрічей, а саме: зафіксувати на папері «формулу Штайнмаєра», забезпечити розведення сил на трьох ділянках лінії розмежування – у Станиці Луганській, Золотому, Петрівському. Після паризького саміту були зроблені нові кроки в правильному напрямку», – сказала Захарова.
Більш того, вона також, як говорить і президент України Володимир Зеленський, заявила, що на Донбасі стали менше стріляти. І навіть, говорить вона, були дні повної тиші на новорічні свята.
«Все це свідчить про те, що за наявності політичної волі і за відповідального підходу можна домагатися справжніх конкретних позитивних результатів. Хочеться сподіватися, що українська влада буде демонструвати цю волю частіше, і, на жаль, поки з цим є проблеми», – підсумувала Захарова.
Підписуйтесь та слідкуйте за нами у Телеграмі