неділя, 04 червня, 2023

Телефони гарячої лінії:


ДОНБАС - ЦЕ УКРАЇНА!

search menu menu menu
Росія шукає шлях передачі гумдопомоги для Києво-Печерської лаври та інших церков МП в Україні

Суспільство , Політика

Росія шукає шлях передачі гумдопомоги для Києво-Печерської лаври та інших церков МП в Україні

views96

06.04.2021

Подiлитися у соц.мережах

Росія хоче привезти до Києва вантаж з гуманітарною допомогою для Києво-Печерської лаври. Москалькова звернулась до Денисової з проханням допомогти з доставкою вантажу, бо Мінсоц не відповів.

Про це повідомляє ВВС News Україна.

Інформацію підтвердила уповноважена з прав людини в Україні Людмила Денісова, яка сказала, що омбудсмен Росії Тетяна Москалькова дійсно зверталася до неї по допомогу з доставкою до лаври гуманітарного вантажу від російських «вірян» – бо ж міністерство соціальної політики України «не відповідає». У своєму зверненні Москалькова вказувала, що росіяни зібрали дві тонни ліків, дезінфікуючих засобів, масок, рукавиць та інших засобів для боротьби з коронавірусом.

«Я отримала звернення Тетяни Москалькової. Але це питання до міністерства соціальної політики», – сказала Денісова.

Вона пояснила російській колезі, що не вирішує такі питання, а контролює дотримання прав людини. Денісова також розповіла, як має відбуватись цей процес.

«Ініціатор звернення, який хоче надіслати вантаж, має звернутись до міністерства соціальної політики. Тільки там можуть вирішувати питання оформлення і ввезення вантажу як гуманітарної допомоги», – пояснила вона.

Києво-Печерська лавра перебуває на повному карантині після спалаху коронавірусу. Минулого тижня пресслужба УПЦ МП заявляла, що бізнесмен Вадим Новинський забезпечує церкву засобами для протидії коронавірусу. Зокрема, останній раз він передав митрополиту Онуфрію 850 тисяч захисних масок.

14 квітня Києво-Печерська лавра попросила про допомогу в постачанні матеріалів для лікування хворих від коронавірусу.

18 квітня перед Великоднем гуманітарну допомогу семінаристам, які також хворіють у лаврі, передала Православна церква України.

Видання Cerkvarium вказує, що на початку квітня Росія заблокувала перевезення своєю територією гуманітарного вантажу для України з третьої країни. При цьому частина проросійських політиків в Україні раніше опрацьовували варіанти постачання гуманітарної допомоги з Росії до України для того, щоб «поліпшити стосунки між країнами».

Варто також зазначити, що в Україні закрита на карантин не лише Києво-Печерська лавра, а ще й Почаївська та монастирі. Навіть перед Великоднем керівники цієї церкви закликали не боятись коронавірусу та ходити до храмів.

Предстоятель УПЦ МП Онуфрій, попри заборону поліції, також закликав йти на Великдень молитись біля храмів.

Підписуйтесь та слідкуйте за нами у Телеграмі