середа, 29 березня, 2023

Телефони гарячої лінії:


ДОНБАС - ЦЕ УКРАЇНА!

search menu menu menu
Росія повинна нести відповідальність разом з Іраном

Події

Росія повинна нести відповідальність разом з Іраном

views109

06.04.2021

Подiлитися у соц.мережах

Екс-секретар Ради національної безпеки та оборони України (РНБО) Олександр Турчинов та співголова фракції «Європейська солідарність» народний депутат Ірина Геращенко заявили, що за збитий літак Boeing-737 авіакомпанії «Міжнародні авіалінії України» (МАУ) повинні нести відповідальність і російські керівники, а не тільки іранські.

Він підкреслив, що це вже друга авіакатастрофа з пасажирськими літаками, які відбулись саме через попадання ракети російського виробництва.

«Це вже другий пасажирський Boeing, який за останній час знищується російською ракетою. І так само, як і у випадку з малайзійським літаком, керівництво РФ у своїх офіційних заявах намагалося не тільки підтримати Іран як свого стратегічного партнера, а й дезінформувати міжнародну спільноту, вигадуючи брехливі версії цієї жахливої трагедії», – написав Турчинов на своїй сторінці у Фейсбук.

Крім того, він підкреслив, що Україна повинна негайно вимагати позачергового засідання Радбезу ООН. Має бути забезпечено проведення повного та об’єктивного розслідування катастрофи з притягненням до відповідальності не лише керівництва Ірану, а і їхнього військового союзника – Росії.

«Росія системно підтримує тероризм та на порушення міжнародних санкцій постачала до Ірану смертоносну зброю, готувала військових фахівців і, не виключено, надавала безпосередню допомогу під час підготовки ракетної атаки, що відбулася 8 січня», – заявив Турчинов.

Майже тими ж словами прокоментувала ситуацію зі збитим пасажирським літаком співголова фракції «Європейська солідарність» народний депутат Ірина Геращенко.

Вона підкреслила необхідність рішучих дій від української влади щодо скликання Радбезу ООН і заявила, що президент України повинен не мовчати в унісон Москві, а вимагати справедливості… ще 3 дні тому.

«Україна просто зобов‘язана скликати Радбез ООН, і президент мав не мовчати в унісон з Москвою, а вимагати цього ще три дні тому… Так українська влада діяла в 2014-му, коли над нашим окупованим Донбасом з російського «Буку» було збито літак», – написала Геращенко в Фейсбук.

І підкреслила важливість того, щоб українська влада поставила чіткі та точні запитання щодо типу ракети та про пряму чи опосередковану участь у цьому Москви «яка продає зброю таким країнам і чиї інструктори навчають збивати авіацілі».

Нагадаємо. Корпус вартових ісламської революції (КВІР) взяв на себе повну відповідальність за авіакатастрофу, яка сталася 8 січні з українським пасажирським лайнером «МАУ» в Ірані.

Підписуйтесь та слідкуйте за нами у Телеграмі