субота, 10 червня, 2023

Телефони гарячої лінії:


ДОНБАС - ЦЕ УКРАЇНА!

search menu menu menu
Росія озвучила позицію: обміну полоненими цього року не буде

Суспільство , Новини окупації

Росія озвучила позицію: обміну полоненими цього року не буде

views115

06.04.2021

Подiлитися у соц.мережах

Москва та підконтрольні Кремлю окупанти «Л/ДНР» відмовляються проводити обмін полоненими з Україною до Нового року.

Про це російському «РБК» повідомив співрозмовник, близький до переговорного процесу з російської сторони.

У повідомленні нагадується, що раніше провести до кінця року черговий обмін закликав глава української делегації в Тристоронньої контактній групі (ТКГ) з врегулювання ситуації в Донбасі Леонід Кравчук. Він підтвердив, що Україна подала документи на 11 осіб і очікує від окупантів так званих «ЛНР» та «ДНР» дій у відповідь.

Водночас глава російської делегації в ТКГ Борис Гризлов за підсумками зустрічі ТКГ в форматі відеоконференції 25 листопада заявив, що «українські зобов’язання припинити переслідування вже звільнених осіб не виконані», а «процедури попередніх обмінів можна вважати завершеними». І це, за його словами, «створює непереборні перешкоди для нового обміну».

Таку позицію Кремля стандартно продублювала так звана «глава робочої групи ЛНР за обміном» Ольга Кобцева. Вона заявила, що «без виконання Україною своїх зобов’язань ймовірність обміну до Нового року відсутня». Йдеться про те, що Україна повинна повністю зняти будь-які кримінальні та юридичні претензії зі звільнених в рамках попередніх обмінів осіб. Крім того, можливі майбутні обміни також мають бути такими, що бойовиків, яких передасть українська сторона окупантам, більше не зможуть притягнути до відповідальності за скоєні проти України та українців злочини, навіть у разі їх приїзду на вільну територію країни.

У повідомленні «РБК» також йдеться про те, що так звані «представники» не розкривають інформацію щодо кількості осіб, які б хотіли обміняти ОРДЛО.

«Швидко і якісно провести юридичну очищення не завжди виходить. Наприклад, для кого-то потрібне рішення якогось районного суду, а там немає суддів, і він не збирається», – пояснив «РБК» співрозмовник, близький до офісу Президента України.

Підписуйтесь та слідкуйте за нами у Телеграмі