понеділок, 20 березня, 2023

Телефони гарячої лінії:


ДОНБАС - ЦЕ УКРАЇНА!

search menu menu menu
Росія оскаржила рішення суду про компенсацію збитків Ощадбанку в Криму

Економіка , За кордоном , Новини

Росія оскаржила рішення суду про компенсацію збитків Ощадбанку в Криму

views107

06.04.2021

Подiлитися у соц.мережах

Російська Федерація не збирається виконувати рішення міжнародного арбітражного суду щодо стягнення збитків, які понесла компанія Ощадбанк після анексії Кримського півострова. У першому позові йшлося про суму у 1,1 млрд доларів, пізніше вона зросла до 1,3 млрд.

Кремль оскаржує рішення суду в Парижі і аргументує свою позицію тим, що кримське відділення нібито не підпадає під дію двостороннього договору між Україною та Росією про взаємний захист інвестицій.

В своєму повідомленні Мінюст РФ посилається на те, що відділення Ощадбанку в Криму існувало до 1992 року. Позивач нібито приховав цей факт під час розгляду справи в арбітражному суді. Російські юристи вважають, що це є підставою для перегляду рішення суду. Тому 19 серпня Росія звернулась до паризького арбітражного трибуналу, намагаючись вчергове оскаржити попередні рішення за справою.

З минулого року Росія відмовляється виконувати судові рішення за позовами державних компаній та компаній, які належать українським олігархам Ігорю Коломойському та Рінату Ахметову. Всі вони подавалися на підставі угоди про заохочення та взаємний захист інвестицій, яка складена між двома країнами.

Історія справи «Ощадбанк проти Російської Федерації» починається з рішення Київського апеляційного суду, який повністю задовольнив позов української фінансової установи. Тоді експропріація банківських активів у Криму була оцінена у 1,1 млрд доларів. Восени минулого року вже паризький трибунал виніс рішення на користь банку, за яким сума зросла на додаткові 0,2 млрд.

Але Росія не визнає цих рішень, мотивуючи тим, що юрисдикція міжнародного суду не розповсюджується на дану справу.

Нагадаємо. Рішення Арбітражного суду може бути примусово виконано за кордоном, на території 154 держав.

Підписуйтесь та слідкуйте за нами у Телеграмі