четвер, 23 березня, 2023

Телефони гарячої лінії:


ДОНБАС - ЦЕ УКРАЇНА!

search menu menu menu
«Росія – окупант. Путін – злочинець» – єдина формула для України

Російська агресія , Політика

«Росія – окупант. Путін – злочинець» – єдина формула для України

views97

06.04.2021

Подiлитися у соц.мережах

«Росія – окупант, Путін – злочинець». Тільки таку формулу бачить політик Гія Гецадзе, колишній заступник міністра юстиції.

Саме цією фразою прокоментував Гія Гецадзе питання гучної «формули Штайнмаєра». Гецадзе вважає, що завдяки «формулі Штайнмаєра» глава РФ бажає легітимізувати місцеву владу ОРДЛО. Цього намагаються досягти, щоб Росія уникнула статусу країни-окупанта, що розв’язала військовий конфлікт з Україною. Зазвичай подібні пропозиції-формули розробляються деталізованими й враховують конкретні дії усіх сторін.

Колишній заступник міністра юстиції України наголосив, що «формула Штайнмаєра» неточна, а значить має ризики і не підходить Україні, Грузії, а також країнам, що піддалися російської агресії.

«А у пана Штайнмаєра, на жаль, не має деталей, тому це не «формула». Для тих держав, на які напала Росія може бути лише одна формула: «Росія – окупант, Путін – злочинець». Іншого варіанту бути не може», – така позиція політика.

Для прикладу розвитку подій він згадав ситуацію, що склалась у Грузії.

Тобто, наступним кроком для стабілізації ситуації у конфлікті буде розведення військ у зоні бойових дій на Донбасі. Про це заявив Президент Володимир Зеленський. І воно буде відбуватиметься у два етапи, причому перший повинен здійснюватись в районі Золоте–Петрівське, де місцеві жителі виступили проти відведення та отримали підтримку зі сторони ветеранів, в яких не вірить Президент.

Колишній заступник міністра юстиції нагадав про подібні розведення сил у конфлікті Грузії з РФ і зазначив, що залишені грузинськими військовими позиції не ставали «сірою зоною»– ці території займали окупанти.

Також Гецадзе акцентував увагу на неприйнятності діалогу з так званою владою самопроголошених республік.

«Визнання їх стороною конфлікту – ключова задача Кремля і для цього необхідна легітимізація представників окупаційної влади ОРДЛО. Перший етап: місцеве самоврядування», – сказав він.

Гецадзе вважає: «Зараз головною метою Путіна є вирішення ситуації таким чином, щоб Росія не вважалася стороною конфлікту в Україні».

Також він зазначив, що Україна не може допустити діалог з ватажками ОРДЛО:

«Тільки РФ є стороною конфлікту з Україною. Зрозуміло, що ситуація в Україні є «головним болем» Європи. І саме Кремль повинен виступати в ролі сторони конфлікту і йти на поступки у вирішенні конфлікту. Спочатку Голові РФ треба показати, що він відмовляється від своїх імперських амбіцій».

Політик підкреслив, що тільки після того, як російські війська залишать окуповані території Донбасу, можливо буде міркувати про амністію учасникам військового конфлікту. Тільки коли відбудеться повна деокупація територій Донбасу, підуть російські війська, і лише після цього Україна зможе сама приймати рішення з приводу того, кому надавати амністію , а кому – ні, спираючись на внутрішні інтереси.

«Амністія – це виключно українська справа, яка не повинна регулюватись міжнародними договорами», – наголосив Гецадзе.

Підписуйтесь та слідкуйте за нами у Телеграмі