середа, 29 червня, 2022

Телефони гарячої лінії:


ДОНБАС - ЦЕ УКРАЇНА!

search menu menu menu
Росія – один з головних викликів НАТО, але діалог можливий – Столтенберг

За кордоном , Новини

Росія – один з головних викликів НАТО, але діалог можливий – Столтенберг

views49

06.04.2021

Подiлитися у соц.мережах

Генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг заявив, що одним з головних викликів Заходу є Росія. Серед інших загроз він назвав тероризм, розвиток технологій і штучного інтелекту.

Про він повідомив під час виступу на спільному засіданні комітету Європарламенту (ЄП) у закордонних справах і підкомітету з безпеки та оборони.

«Ми виявляємо двосторонній підхід (до Росії – ред.): стримування: і оборона, і діалог. Стримування і оборона і діалог не суперечать один одному. Коли ми сильні, коли ми єдині в НАТО, коли ми тверді, ми можемо також і говорити з росіянами. Це сусіди», – сказав Столтенберг.

Крім того, він заявив і про те, що треба не скидати з рахунків і поліпшення відносин з Російською Федерацією. Але на довгу перспективу.

При цьому, щоб оборонних можливостей було достатньо, крім Європи, потрібні США та Канада. Північна Америка потрібна і для діалогу з Росією, «тому що значна частина цього діалогу–- це контроль над озброєннями».

«А контроль над озброєннями неминуче втягує Сполучені Штати за низкою різного роду пунктів. Потрібно, щоб Сполучені Штати теж були за столом для розмови з Росією про контроль над озброєннями», – пояснив глава НАТО.

У зв’язку з цим, Столтенберг нагадав, що Договір про ліквідацію ракет середньої і малої дальності – це договір між США і Росією, який має наслідки для Європи.

А щодо нових технологій та викликів, то Столтенберг зазначив, що у якості конкурентів НАТО він має на увазі насамперед Росію і Китай.

Говорячи про необхідність збільшення військових витрат європейських членів НАТО, генеральний секретар організації також не залишив без уваги Росію.

«Ми констатуємо дедалі більшу наполегливість Росії, те, що вона порушує договір РСМД, розгортає дедалі більше і більше військових можливостей в європейській частині», – сказав глава НАТО.